Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Tatran vykúpil Meluša z Maďarska!

Sportnet|Publikované 22. dec 2006 o 00:00

Prešov - V sieti prešovských hádzanárskych lanárov uviazla tesne pred vianočnými sviatkami poriadne veľká prestupová ryba. Prednedávnom majiteľ

Tatrana Prešov Miloslav Chmeliar avizoval, že po novom roku by mali do Prešova prestúpiť dvaja "zaujímaví" hráči. Vtedy akurát konkretizoval, že má ísť o brankára a pivota.

Včera sme sa dozvedeli, že brankárom, ktorý mieri do Tatran Handball arény je slovenský reprezentant, odchovanec topoľčianskej hádzanej, bývalý hráč Nových Zámkov, Frýdku-Místku a naostatok brankár maďarského PLER-Airport Budapešť, 32-ročný Michal Meluš. Podľa slov M. Chmeliara kontrakt podpísali počas prebiehajúceho vianočného turnaja v poľskom Sanoku, na ktorom štartuje aj slovenská reprezentácia. Zmluva s M. Melušom, s účinnosťou od 1. 1. 2007 znie na tri a pol roka, teda do 30. júna 2010.

O gólmana M. Meluša sa Prešovčania zaujímali už dávnejšie. "Dvakrát naša dohoda stroskotala na tréneroch. Meluš odmietol prísť za pôsobenia P. Hatalčíka i F. Šulca." Tentoraz sa Tatranu upísal, hoci mal platný kontrakt v Maďarsku do 30. júna 2009... "S budapeštianskym klubom sme sa dohodli. Ako vravia obchodníci, kúpiť sa dá takmer všetko. Meluša sme vykúpili od platnej zmluvy, čo nebolo vôbec lacným špásom. Čiastku, ktorú sme zaplatili, však podľa vzájomnej dohody nezverejníme," uviedol majiteľ prešovského hádzanárskeho klubu na margo koncoročného atraktívneho prestupu.

Súvisiace články