Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tatran vyhral presvedčivo, ale tŕpol až do konca

Sportnet|Publikované 30. okt 2005 o 23:00

Nitra/Košice - Cesta domov spod Zobora bola pre futbalistov prešovského Tatrana celkom príjemná. V Nitre s tamojším béčkom vo včerajšom stretnutí 14.

kola druhej ligy zvíťazili presvedčivo 4:1. Hostia viedli po prvom polčase 1:0 zásluhou Iskru, hneď po prestávke zvýšil Macko na 2:0, potom sa dočkali aj hráči nitrianskej rezervy. Tatran pridal ďalšie dva góly v samom závere zásluhou Iskru a Andraščíka.

"S výsledkom som spokojný celkom určite, no a s výkonom mužstva do istej miery. V niektorých fázach stretnutia, hlavne v úvode prvého polčasu to bolo podľa mojich predstáv. Do prestávky sme hrali dobre, po zmene strán súper ožil vo chvíli, keď sa mu podarilo korigovať na 1:2. Vtedy sme na nejaký čas stratili pôdu pod nohami, ale spamätali sme sa z toho," uviedol po stretnutí tréner Prešova Jaroslav Rybár. Netajil, že jeho tím cestoval na stretnutie s jediným zámerom. "Chceli sme bodovať naplno, náš cieľ bol jasný. Už dlho sme si zvonku neviezli víťazstvo, takže naozaj bol najvyšší čas."

Od 19. min. hrala Nitra bez vylúčeného Štajera. Tatranu tak na prvý pohľad uľahčila situáciu, no tréner podotkol, že početná výhoda môže byť niekedy zradná. "Nitra po vylúčení začala viac bojovať, hrala s väčším srdcom. Tak ako sa to neraz stáva, oslabenie ju povzbudilo. Na druhej strane v prvom polčase domáci na našu bránku nevyslali ani jednu strelu. Naopak, my sme mali spústu šancí. V prvej pätminútovke dve vyložené a to nespomínam ďalšie gólové príležitosti."

Hoci J. Rybár tvrdil, že výkon v prvej štyridsaťpätminútovke bol lepší ako v tej druhej, Tatran strelil tri góly až po zmene strán.

"Futbal je plný paradoxov. Po nádhernom góle Macka, ktorý trafil do šibenice prišlo z našej strany uvoľnenie. No a súper vycítil šancu, podarilo sa mu streliť kontaktný gól po našej hrubej chybe. Vtedy naše mužstvo zneistelo, po góle na 1:2 bol náš výkon rozpačitý."

Zeleno-bieli sa upokojili až v samom závere, keď víťazstvo prikrášlili dvoma gólmi. Až dovtedy si však nemohli byť ničím istí. "Dlho nám trvalo, kým sme strelili tretí gól. Mali sme dobré šance, dvakrát išli sami na bránku, no nedokázali sa presadiť. Aj preto tam z našej strany bola nervozita a neistota. Súper mohol kedykoľvek vyrovnať. Nebol síce nebezpečný, nemal žiadne šance, no aj ten jeden gól sa zrodil z ničoho a predsa ich vrátil do stretnutia."

Jaroslav Rybár nechcel po víťazom vystúpení vyzdvihovať jednotlivcov a ani na margo tých, ktorí ho výkonom nepresvedčili, neuviedol mená. "Isteže, registroval som výkony, ktoré by si zaslúžili pochvalu, ale ja zo zásady konkrétny nebudem. A nepoviem ani od ktorých hráčov som čakal viac, to si necháme len pre našu kabínu. Pri videu si rozoberieme čo sme robili dobre a čo nie. Vyskytli sa totiž aj chyby, hoci v Nitre ich z našej strany veľa nebolo."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.