Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tatran vraj v príprave všetky svoje tromfy neodkryl

Prešovský klub sa cez víkend oficiálne rozlúči s R. Pekárom. (Autor: sita)
Ján Leško|Publikované 21. aug 2018 o 22:00

Po víťaznom návrate z turnaja v Doboji pokračuje v príprave.

PREŠOV. Po víťaznom návrate z turnaja v Doboji mužstvo slovenského hádzanárskeho majstra pokračuje v príprave na súťažný rozbeh v sezóne 2018/2019.

Tatran Prešov bude túto sobotu a nedeľu hrať o Česko-Slovenský pohár v domácej THA a v pondelok už vycestuje na prvý zápas nového ročníka SEHA Gazprom ligy do Rumunska.

Nuž a prvým súperom Tatrana Prešov v prvom kole nadnárodnej súťaže hádzanárov bude rumunský klub CSA Steaua Bukurešť, nad ktorým Prešov na turnaji šampiónov v Doboji vyhral a tým si otvoril cestu do finále.

„Pre Tatran to bol veľmi prospešný turnaj. Kvalitní súperi, každý zápas ťažký. Avšak len také dokážu tím preveriť a herne posunúť. Práve so Steauou sme odohrali veľmi náročný zápas. Teraz už ale môžem prezradiť, že sme v ňom nehrali s celkom otvorenými kartami,“ prezradil generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický.

„Steaua Bukurešť je naším prvým súperom v SEHA lige, preto sme nechceli vyrukovať so všetkými taktickými variantmi, ktoré máme v talóne. Pravda, niečo sme aj zámerne odskúšali s cieľom, aby sme v Bukurešti mohli súpera niečím prekvapiť.“

Do Rumunska letecky z Košíc

Steaua sa stala desiatym klubom v začínajúcom ročníku nadnárodnej ligy.

Ako sme sa mohli v Doboji presvedčiť, prichádza do nej kvalitné mužstvo.

„Logistická príprava na nový ročník bola oproti predošlým viac hektická. Do posledného momentu sa čakalo na desiateho účastníka, čo pri tvorbe harmonogramu trochu komplikovalo plány. Napríklad hrozilo, že do Rumunska by Tatran musel vycestovať krátko po svojom poslednom zápase ČSP v Prešove autobusom. Napokon sa ale v spolupráci s predstaviteľmi SEHA Gazprom ligy podarilo dohodnúť letecký presun. Z košického letiska odletíme druhý deň po vyvrcholení ČSP o 15. hodine, s medzipristátím vo Viedni do Bukurešti, kam by sme mali doraziť okolo 20. hodiny. Prezrieme si zápasovú halu, chlapci absolvujú rozcvičku a na ďalší deň sa už budú koncentrovať na samotnú premiéru so Steauou.“

V znamení osláv posledného federálneho titulu

Pred začiatkom nadnárodnej ligy v THA začnú súboje o Česko-Slovenský pohár, na ktorom sa predstavia majstri a vicemajstri oboch krajín. Z Česka to budú HCB Karviná a Talent Plzeň, zo Slovenska HK Agro Topoľčany a majstrovský Tatran Prešov.

„Kedže organizátorom ČSP sú vždy víťazi národných súťaží, tak v tomto roku to vyšlo zase na Prešov, ktorý cennú trofej získal predtým trikrát v rade. V THA chceme vytvoriť príťažlivý zápasový a spoločenský rámec. Doň má zapadnúť pripomenutie 25. výročia zisku posledného federálneho československého titulu Tatrana Prešov v roku 1993. V spolupráci so SZH budú pri tejto príležitosti pred nedeľným finálovým stretnutím hráčom odovzdané pamätné plakety. Ďalším mimozápasovým aktom bude rozlúčka s Radovanom Pekárom, odchovancom prešovskej hádzanej, ktorý sa postupne vypracoval na veľkú osobnosť prešovskej i slovenskej hádzanej a ktorý sa po skončení predošlej sezóny rozhodol ukončiť profesionálnu hráčsku karieru. Tatran Prešov aspoň takouto formou sa chce poďakovať donedávna kapitánovi Tatrana za jeho dlhoročné služby v prešovskej i slovenskej hádzanej, ktoré vždy príkladne reprezentoval,“ doplnil aktuálne informácie Miroslav Benický.

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.