Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tatran v Turecku až do tretice našiel súpera

Iba polčas. Poliaček (vľavo) odohral v prvom zápase v Turecku len úvodných 45 minút, potom ho nahradil Petráš. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 18. feb 2013 o 23:00

Prvý týždeň herného sústredenia v Turecku majú corgoňligoví futbalisti Tatrana Prešov za sebou.

Počasie im praje, teplomer ukazuje 18-20 stupňov nad nulou. Na rozdiel od Slovenska zahrieva ich aj slniečko, takže pohoda. Akurát komplikácie nastali trošku s úvodným prípravným medzinárodným zápasom. Pôvodne mali hrať naši s bulharskou Montanou, ale súper zápas odvolal, keďže nemal mnoho hráčov kvôli maródke. Podarilo sa vybaviť narýchlo iného sparingpartnera – Diósgyör, lenže ani tento zámer nevyšiel, keďže Maďari boli nachystaní až na súperenie v sobotu a na to vedenie výpravy zelenobielych nepristúpilo vzhľadom na krátku časovú medzeru medzi prvým a druhým vystúpením.

PREŠOV/SIDE. Takže vyšlo to nakoniec až do tretice a naši sa stretli s gruzínskym mužstvom FC Tbilisi.

Prešov vyhral 1:0, keď sa svojím premiérovým zásahom prezentovala nová posila Šarišanov – Augustín. Ten mal podobne ako niektorí jeho spoluhráči viaceré šance, dokonca zahrával i penaltu, ale nepochodil, no nakoniec sa predsa v koncovke presadil.

„Paradoxne sme si počas duelu užili i dážď, hoci hustejšie pršalo až po stretnutí. Súper bol snaživý, agresívny a zameral sa na defenzívu. Hlavne do prestávky sme sa nevedeli presadiť cez súvislé brániace bloky rivala. Chýbala nám súhra, ľahkosť, výkon sa zlepšil po zmene strán a to aj preto, že Gruzínci neboli takí dôslední, a tak sme začali uplatňovať voje prednosti,“ poznamenal tréner Ladislav Totkovič.

Priblížil denný program tímu: „Začíname raňajkami, potom je voľno. O desiatej predpoludním nasleduje prvý tréning a po ňom obed. Popoludní je odpočinok pred druhou tréningovou jednotkou. Večer príde k slovu regenerácia, večera a osobné voľno. Využívame i posilňovňu v hoteli na individuálne alebo skupinové cvičenia s kondičným trénerom a taktiež bazén na aquastrečing, rôzne procedúry vo vode.“

Petráš doháňa resty

Proti Tbilisi bol výkon Prešova poznačený predošlou tréningovou záťažou hlavne u tých, ktorí mali predtým výpadky, a častými striedaniami, aby sa námaha rozložila na viacerých jednotlivcov.

Tréneri však už v ďalších vystúpeniach s takou rozšafnosťou nerátajú. „Mienime nomináciu obmedziť, aby sme už formovali kontúry kádra na jarnú odvetu.“

Po prvý raz sa v zimnej príprave ukázal v akcii kapitán celku Petráš, ktorý nastúpil na druhý polčas.

Podľa slov L. Totkoviča tento skúsený hráč robí maximum pre to, aby dlhy v kondičke, ktoré si „narobil“ vinou boľavého kolena, čo najskôr dohnal.

„Je to skutočný profesionál. Veď aj v pondelok napriek tomu, že popoludní sme mali zápas, išiel predpoludním individuálne trénovať. Potrebuje si dať do poriadku zdravie a otestovať sa. Nesťažuje sa na bolesti, takže veríme v jeho hladký návrat do zápolení.“

Lodivod Prešova pri otázke, či sa mu Nigérijčan Nworah, ktorý sa ukázal na východe tesne pred odletom do Turecka, javí stále v pozitívnejšom svetle, dodal: „Nechceme robiť žiadne predčasné závery, ešte nás čakajú previerky, verdikt vyslovíme neskôr.“

Stojí za zmienku i to, že Tatran má k dispozícii plochy s prírodnou trávou, a tak členky a kĺby netrpia tak ako doma.

Pokiaľ ide o avizovaný pohyb smerom k rozšíreniu súpisky (funkcionári predtým naznačovali, že už na sústredenie sa možno podarí niekoho ďalšieho vybaviť), tak nič sa nedeje a nikto nový za výpravou nepricestoval. „Nemám informácie o tom, že by sa dakto mal ukázať,“ rozlúčil sa L. Totkovič.

Fakty

Tatran Prešov – FC Tbilisi (Gruzínsko) 1:0 (0:0)

Gól: 70. Augustín. Zostava 1. FC Tatran: Diviš – Bartek (45. Kačala), Brezinský (70. Papp), Krajník, Kolbas – Papaj (45. Nworah), Lipták (60. P. Jacko), Augustín (80. Kamenčík), Hruška (45. Jakovlev) – Poliaček (45. Petráš), Bernardo (45. Marcin).

zukAutor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.