Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tatran v Magdeburgu podporí takmer 50 fanúšikov

Nová vlajka. Objaví sa aj v hľadisku magdeburskej Getec Areny. (Autor: lubo)
Sportnet|Publikované 21. mar 2012 o 23:00

Do Magdeburgu nemieria iba hádzanári Tatrana Prešov. Zajtra sa za nimi vydá aj autobus so skupinou najskalnejších fanúšikov.

Včera sa presunuli prešovskí hádzanári do bývalej Tatran handball arény. Tatran Prešov vyšiel v ústrety organizátorom tradičnej výstavy, ktorým poskytol priestory v Mestskej hale. Zápas nadnárodnej SEHA League s Vardarom Skopje sa preto hral v hale na Baštovej ulici v Prešove.

PREŠOV. Obaja včerajší súperi hrali o upevnenie postavenia v aktuálnej tabuľke SEHA League, tým aj o čo najvýhodnejšiu pozíciu zaručujúcu účasť v aprílovom Final Four súťaže v Záhrebe.

Na špici tabuľky s osemnástimi zápasmi a 47 získanými bodmi figurovala Croatia Záhreb. Druhý Vardar Skopje mal pred zápasom Prešove na konte z devätnástich stretnutí rovnaký počet bodov ako chorvátsky majster. Tretí Metalurg Skopje získal z devätnástich súbojov 45 bodov, Tatran osemnástich o dva menej.

Kolotoč sa krúti ďalej

Hádzaná v metropole Šariša sa poriadne rozbehla. Tatran Prešov striedal ťažké zápasy v SEHA League, vkročil do nadstavbovej časti slovenskej extraligy, ktorá sa už prehupla do štvrťfinále play– off, je vo štvrťfinále Pohára EHF, vo vitríne už má trofej za víťazstvo v Slovenskom pohári.

Vrcholom v tomto roku bol ale sobotňajší prvý štvrťfinálový zápas Pohára EHF s nemeckým SC Magdeburg. Súboj druhej najprestížnejšej súťaže hádzanárov v Európe vypredal prešovskú Mestskú halu.

Štyri tisícky divákov povzbudzovali na výbornom zápase, v ktorom do prestávky hrali prím domáci, po nej ale hostia zabrali a dotiahli do remízy 29:29.

V zeleno–bielom hádzanárskom tábore rezonoval tento vzrušujúci duel ešte aj pred stretnutím SEHA League s Vardarom Skopje. Mužstvo trénera Tatrana Prešov Djordje Rašiča sa ale včera koncentrovalo iba na tento dôležitý duel.

Po zápase hneď do autobusu

Po jeho skončení odcestovala výprava prešovských hádzanárov do Nemecka, kde v sobotu 24. marca od 15. hodiny odohrá odvetný zápas štvrťfinále Pohára EHF na pôde SC Magdeburg.

Aj po tomto stretnutí si Prešovčania zbalia veci a opäť nasadnú do klubového autobusu. Nezamieria však domov, ale do Topoľčian, kde je v nedeľu 25. 3. od 16. hodiny naplánovaný druhý zápas štvrťfinálovej play–off série.

Na zápasy ju po jasnej domácej výhre 40:27 vedie 1:0 obhajca majstrovského titulu. Tretie štvrťfinále, podľa predpokladov už rozhodujúce, je na programe v Prešove v stredu 28. marca.

Fanúšikovia odcestujú zajtra

Do Magdeburgu nemieria iba hádzanári Tatrana Prešov. Zajtra sa za nimi vydá aj autobus so skupinou najskalnejších fanúšikov sedemnásobného slovenského šampióna.

„Už po tom ako chlapci prešli cez dánsky Nordsjaelland Handbold a žreb Tatranu prisúdil atraktívneho nemeckého súpera, začal som uvažovať o zorganizovaní výjazdu na odvetu do Magdeburgu,“ vraví šéf Fan klubu Tatrana Prešov Milan Lozák.

„Postupne záujemcov o zájazd do Nemecka pribúdalo. Dnes už môžem povedať, že kapacitu autobusu sme vyťažili. Ide nás štyridsaťsedem. Odchádzame zajtra o 16. hodine z parkoviska pred Mestskou halou, domov sa vraciame bezprostredne po skončení odvetného súboja v Magdeburgu. Samozrejme, berieme aj novú vlajku Fan klubu, ktorú sme predstavili v prvom štvrťfinále v Mestskej hale.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.