Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tatran už aj s divákmi hostí postupového konkurenta

Jozef Kostelník. Tréner Tatrana sa teší na šláger II. ligy. (Autor: kušo)
Sportnet|Publikované 25. júl 2013 o 22:00

V druholigovom 2. kole privítajú futbalisti Tatrana Prešov v šlágri Podbrezovú.

Pôjde o konfrontáciu ašpirantov na postup. Hrá sa v sobotu o 17.30 hodine.

PREŠOV. Jasné ambície Prešova naznačil tento týždeň aj prezident 1. FC Tatran Miroslav Remeta, hostia sa nimi netaja tiež a už dlhší čas.

V uplynulom ročníku skončili na druhej priečke a pred vstupom do sezóny avizovali, že by boli radi, keby im tretí pokus dostať sa medzi elitu konečne vyšiel. Sila Podbrezovej je vskutku dostatočne známa a neraz ju už potvrdili.

Len pripomíname, že tím ŽP Šport vedie tréner Jaroslav Kentoš, ktorý je dostatočne známy aj prešovskému fanúšikovi, veď v Tatrane ako hráč kedysi pôsobil.

Cveng majú aj viacerí jeho zverenci – hlavne bývalý reprezentant a legionár V. Greško, ďalej M. Pančík, B. Vaščák či Tubonemi.

„Na zápas sa rozhodne tešíme, sme nabudení aj na základe úspešného výsledku z uplynulého kola. Trnava je vždy Trnava a poraziť ju takýmto rozdielom nie je všedné. Nemožno znevažovať náš úspech tým, že išlo o juniorku,“ naznačil smerovanie tréner Prešovčanov Jozef Kostelník.

Tiež ho mrzelo, že debakel hostí nevideli diváci a je rád, že nastávajúci duel s Podbrezovou už bude za účasti priaznivcov.

„Urobíme všetko pre to, aby sme ich uspokojili a dokázali, že ostatná presvedčivá výhra nebola náhoda.“

Kouč pripomenul, že verí zverencom a vyberá si ich podľa mentálnej stránky. „Musia byť odolní aj voči prípadným pokrikom z tribún. Je na nás, aby sme ľudí presvedčili a získali si ich na svoju stranu.“

Súpera nepodceňujú ani nepreceňujú

Lodivoda sme podpichli, že čo on na to, ak v sobotu bude 0:5? „To nebude nikdy,“ vyjadril sa rezolútne a informoval, že Krajník a Lipták zostávajú stále maródmi.

Spolieha sa však na kvalitu kádra a tých, čo sú k dispozícii. Vidí aj isté rezervy súvisiace s menšou rozohratosťou a zohratosťou u tých, čo boli predtým na hosťovaní.

„Mienime hrať rovnakým štýlom bez ohľadu na to, proti komu nastúpime. S čím sme vyrukovali proti Trnave, to predvedieme aj proti Podbrezovej a potom aj na ihriskách súperov. Nechceme byť tímom, čo sa pred vlastným publikom správa útočne a vonku sa stiahne do obrannej ulity. Tvrdím, že kto doma útočí a inde bráni, nevie dobre ani jedno ani druhé.“

Najbližšieho rivala Prešovčania nepreceňujú ani nepodceňujú. Vedia však o jednej podstatnej devíze na jeho strane.

„Oni sú spolu nejaké tri-štyri roky, my približne mesiac. To ale nič nemení na našom odhodlaní a presvedčení, že máme na to, aby sme obstáli. Nesliedime po prednostiach konkurencie, staráme sa sami o seba a o to, aby sme sa presadili svojím štýlom,“ pripomenul kouč.

Na oznámku, že je škoda, že taký atraktívny súboj je už tak skoro, zakontroval: „Škoda pre nich.“

V každom prípade nebude to rozhodujúci súboj, ale mnohé môže napovedať pre ďalší priebeh zápolení.

„S akým výsledkom by som bol spokojný? Znovu s víťazstvom na nulu,“ odpovedal Jozef Kostelník.

Novinky pre fanúšikov

Z 1. FC Tatran nás informovali, že cieľom pri predaji permanentiek je dosiahnuť komunikáciu s držiteľmi celoročných permanentiek a ich zaradenie do osobitnej kategórie.

Bonusom je, že celoročné permanentky všetkých kategórií budú zaradené na konci sezóny do žrebovania v tombole o atraktívne vecné ceny.

Ceny vstupeniek a permanentiek sa oproti minulej sezóne nemenili a s ich predajom sa už začalo.

Počnúc najbližším zápasom proti Podbrezovej je zavedený nový systém klubových a fanúšikovských kariet - Club Card, VIP Card a Fans Card.

Permanentky po novom majú názov Fans Card. Pribudne aj karta určená pre tzv. tvrdé jadro, teda ultras.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.