Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tatran túži po prvom jarnom góle

Ešte čaká. Michal Kamenčík (vpravo) bol síce v zimnej príprave najlepším strelcom, ale na corgoňligový trávnik na jar ešte nenastúpil. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 14. mar 2013 o 23:00

Prešovčania cestujú do Trnavy, kde sa predstavia zajtra o 14.30. Ide o súperenie celkov zo spodných priečok tabuľky a dá sa hovoriť o šesťbodovom zápase.

Hoci sa pomaly pozornosť futbalových priaznivcov upiera na vystúpenia slovenskej reprezentácie v rámci kvalifikačných bojov, predsa ešte pred prestávkou prichodí ukrojiť z ďalšieho programu Corgoň ligy. Najvyššia súťaž pokračuje cez víkend zápasmi 22. kola. Prešovčania cestujú do Trnavy, kde sa predstavia zajtra o 14.30. Ide o súperenie celkov zo spodných priečok tabuľky a v takom prípade sa dá hovoriť o šesťbodovom zápase. Nuž, keby hráči Tatrana nepochodili, ich pozícia by sa značne zhoršila, nehovoriac o tom, že aj v ďalšom kole, ktoré bude nasledovať po pauze, hrajú znovu vonku – na Slovane.

PREŠOV. V doterajších dvoch jarných vystúpeniach zeleno–bieli nevyhrali a nestrelili ani jeden gól.

Preto otázka stojí tak, či konečne vyjdú z dvojnásobného bludného kruhu? Koniec koncov nebolo by dobré, keby sa opakovala situácia z jesennej časti, keď naši vonku len paberkovali a vydolovali horko-ťažko jednu remízu.

Spartak nie je súperom, ktorý sa nedá pokoriť, hoci má výhodu domáceho prostredia. Avšak v tomto ročníku je dosiaľ silný len tradíciou, svojimi fanúšikmi a názvom. Veď stačí sa pozrieť na tabuľku.

V odvete dobre vyštartoval, keď zdolal Nitru, no naposledy neobstál v B. Bystrici.

Prešovčania majú v tomto roku o čosi horšiu bilanciu, lebo stále čakajú na prvý trojbodový zápis. Horšie je, že ani ich doterajší herný prejav nespĺňal prísnejšie kritériá.

V Trnave by malo byť lepšie ihrisko než naposledy doma, takže azda už primeranejšie podmienky umožnia hráčom Tatrana rozvinúť viac svoje prednosti.

Musia byť však odvážnejší smerom dopredu a nekompromisnejší pri atakovaní protihráčov a zachytávaní rýchlych brejkov, lebo inak by sa ľahko mohlo stať, že zhoria ako fakľa. Viď jarnú premiéru v košickom Čermeli.

Neinkasovať a udrieť

Podľa všetkého tréneri Ladislav Totkovič a Marek Fabuľa stále hľadajú optimálne zloženie tímu. Je to logické, lebo v zime sa premlelo dosť hráčov v kádri a nastala poriadna obmena.

Už však treba konsolidovať rady, aby bolo jasné, kto na to má, a kto bude musieť len čakať na svoju šancu.

Medzi hráčov, ktorí sa len hotujú na svoj corgoňligový tohtoročný debut, patrí i Michal Kamenčík.

Dvadsaťročný útočník sa vrátil na východ po tom, čo absolvoval hosťovačku v Rimavskej Sobote. Tam sa strelecky síce nepresadil, ale v zimnej príprave hral s chuťou.

Chcel dokázať, že má na to, aby pôsobil v najvyššej súťaži. Stal sa aj so 4 gólmi najlepším strelcom.

„Predtým, ako som odišiel na Gemer, som už v Corgoň lige dva razy nastúpil. Raz proti Nitre za pôsobenia trénera Pecka a potom vtedy, keď nás viedol tréner Kovalec, proti Slovanu. Azda sa mi šanca naskytne aj túto jar,“ poznamenal tento mladík, ktorý v duchu ráta s tým, že jeho čas ešte príde. „Viem, že teraz sú ťažké súboje a musím byť trpezlivý.“

Prirodzene, v kľúčových súbojoch chcú mať kouči na pľaci to najsilnejšie, s čím disponujú a na experimenty veľmi priestor nie je.

Azda neskôr, keď sa to upokojí a Tatran bude za vodou... „Neraz je to boj, ako proti Žiline, keď som na tribúne ťažko prežíval dianie. Nezávidel som spoluhráčom, že si kopačky hlboko zabárali do blata,“ pripomenul na margo vystúpenia s majstrom M. Kamenčík.

Podľa neho účinkovanie v R. Sobote mu ako hráčovi dalo veľa, nabral nové skúsenosti. Po návrate domov makal v príprave, aby si vypýtal miesto v širšom kádri. To sa mu podarilo.

Teraz už len musí popracovať na skvalitnení svojej hry, aby bol ešte užitočnejší pre kolektív. A ako vidí nastávajúci duel v Trnave?

„Verím, že náročné súperenie zvládneme, aby sme sa psychicky dobre naladili na zápas u lídra. Body nám treba ako soľ.“

Michal videl vzájomný súboj v jeseni v Prešove, keď Tatran porazil Trnavčanov 2:1. “Nebolo by od veci zopakovať tento výsledok. Pokiaľ zvládneme úvod zápasu a nedostaneme gól, prinútime súpera k tomu, že znervóznie a potom by sme mohli udrieť z kontier,“ vyslovil názor na to, čo by mohlo platiť na trnavskom štadióne, Michal Kamenčík.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.