Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tatran stráca vylúčených aj zranených

Nedohral. Radoslav Augustín (vľavo) sa zranil v B. Bystrici. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 6. máj 2013 o 22:00

Úplne zdecimovaní sa vrátili corgoňligoví futbalisti Tatrana Prešov po ostatnom vystúpení v Banskej Bystrici.

Nielenže prišli o vylúčeného Gergela, ale medzi maródov sa zaradili traja ďalší hráči – Krajník, Augustín i Poliaček, ktorí tak rozšírili šíky tých, ktorí neboli i predtým zdravotne fit. Takže vlastne vzhľadom na tieto okolnosti bola remíza pod Urpínom malým víťazstvom, za ktoré sa však body nedávajú.

PREŠOV. Nejako sa to zelenobielym mrví medzi prstami. Práve v období, keď by potrebovali, aby všetci aktéri boli poruke, strácajú rad–radom niektorých jednotlivcov a káder je neustále oslabovaný.

K smoliarom sa zaradil aj Radoslav Augustín. Už dávno nenastúpil na ihrisko najvyššej súťaže (naposledy na Slovane) a veľmi sa tešil, keď ho tréner Jozef Bubenko poslal do diania po tom, čo Krajníka zradilo koleno.

Lenže aj striedajúci hráč dlho na trávniku nepobudol a po 36 minútach nechtiac prepustil svoje miesto Jakovlevovi.

„Vyšetrenie ukázalo, že to nie je nič vážne, vyzerá to natiahnutý sval na ľavej nohe. Takže pár dní budem mať asi voľno spojené s nejakým funkčným tréningom. Dúfam, že sa dám do najbližšieho vystúpenia do poriadku a rovnako i ostatní maródi,“ riekol tento záložník, ktorý odkrivkal po jednom zo súbojov, keď zacítil bolesť.

Na zápas sa tešil, počas tréningov vyvíjal aktivitu, aby presvedčil o zaradení do zostavy. Navyše mal o motiváciu navyše, lebo v Dukle pred príchodom do Prešova pôsobil a poznal dôverne tunajšie prostredie, štadión.

„Škoda, že moja premiéra pod vedením trénera Jozefa Bubenka dopadla takto nešťastne, ale hlavná vec, že sme neprehrali. Priznávam, že miestami mi nebolo všetko jedno, keď som sledoval dianie a vnímal som, ako pribúdajú zranenia a tiež vylúčenie. Uvedomil som si, a nielen ja, že sa na naše hlavy valí všetka možná smola. Bolo ale super, že chlapci to ustáli a domáci napriek početnej prevahe veľa toho neukázali.“

Málo šancí, málo gólov

Vojaci mali viac roztrasené kolená než naši. To priznali aj ich prívrženci. Až na pár pokusov a azda iba jednu nebezpečnejšiu hlavičku, s ktorou si Diviš poradil, defenzívu Tatrana príliš nezamestnali.

Naopak, Prešovčania mali šance ako na podnose. Zvlášť Marcin a Jakovlev.

„Naše biednejšie zakončovanie je i preto, že za zápas máme málo možností. A keď sa už nejaká príležitosť vyskytne, tak si s ňou nedokážeme umne poradiť. Keby sme si vypracovali zo desať tutoviek, tak verím, že tri góly strelíme.“

Šarišania sa stávajú pomaly už špecialisti na hru v oslabení, čo dokumentovali vybojovanými remízami v Zlatých Moravciach i Banskej Bystrici.

„Vtedy sa tím viac zomkne, lebo si uvedomí, čo všetko možno stratiť. Každý ide do toho aj s rizikom. Nehráme možno lepšie, ale viac sa vieme zmobilizovať, zorganizovať ako v plnom stave.“

Tatran mienil predviesť na strednom Slovensku odvážny spôsob boja, lenže nečakané straty ho vykoľajili a zásahy do zostavy si vyžiadali svoju daň.

I bod ale potešil a trošku vylepšil náladu, keďže východniari už nie sú poslední. Myslíte si, že rozhodnutie padne až v záverečnom kole?

„Ťažko to odhadnúť. Situácia je zamotaná, musíme sa zamerať na svoje výsledky a koncentrovať na naše vystúpenia. Avšak nemôžeme povedať ani to, že teraz vyhráme každý súboj a budeme v pokojnej sfére. Máme ale silu na záchranu a chceme sa v Corgoň lige udržať. Hoci to bude náročné,“ dodal Radoslav Augustín.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.