Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tatran si zo Spiša priviezol krutú prehru

Sportnet|Publikované 8. okt 2002 o 22:00

Žakarovce/Betliar - Tatranu sa vonku nedarí, čo hráči z Gemera potvrdili i na Spiši. Zápas si prehrali už v prvej polovici stretnutia a domav sa

vracali s krutou prehrou.

ŽAKAROVCE - BETLIAR 5:0 (4:0)

Góly: 1. Beluško, 23. Danielis, 31. Švarc, 41. Hrabko, 84. Kollár. ŽK: Janiga, Jančík - Hajduk, Vávra. Pred 220 divákmi rozhodoval Oravec..

domáci: Vaňo - Janiga, Švarc, Macejko - Bodnár, Jančík, Garčár, Hrobko, Ďorď - Danielis, Beluško, striedali: Kollár, Hritz.

hostia: Dorkin - Demko, Hajduk, Šlosár, Árvay, Ján Gonos, Zdechovan, Szőllős, Oravec - Vávra, Jar. Gonos.

Domáci nastúpili na stretnutie s cieľom jednoznačne vyhrať. Hneď v úvode súpera priklincovali pred jeho bránu a v už v 1. minúte strelil Beluško prvý gól zápasu. Obraz hry sa nezmenil počas celého prvého polčasu. Betliar iba bránil a Žakarovčania dobíjali ich obranný val. V 23. minúte kanonier Danielis zvýšil, v 31. minúte už bolo po góle Švarca 3:0 a gólostroj prvého polčasu zakončil štyri minúty pred prestávlou Hrobko. Po obrátke domáci prepli na nižšie obrátky, vedomí si vysokého náskoku. Tatranci hru vyrovnali a dve šance na skresanie vysokého rozdielu mal na nohe Vávra. V závere stretnutia v 84. minúte Kollár dal gólovú bodku za stretnutím. Spišiaci sa vďaka skóre dostali v tabuľke práve pred Betliar.

"Boli sme oslabení o troch hráčov základnej zostavy, keď nemohli nastúpoiť opory R. Greško, Varga a Kasper. Bolo to poznať i na našom výkone a hernom prejave, keď nás domáci predčili po všetkých stránkach. O svojom víťazstve rozhodli prakticky už do polčasu," povedal Marian Šlosár, hrajúci tréner FK Tatran Betliar.