Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tatran si zaslúžil bod, ale nakoniec tesne prehral

Sportnet|Publikované 24. sep 2002 o 22:00

Geča Futbalisti Tatrana Betliar cestovali do Geče pred minimálne bod, ale nakoniec tesne vyhrali domáci, ktorý víťazstvo doslova vydreli. Vlani sa

na ihrisku v Geči zrodil rovnaký výsledok.

GEČA BETLIAR 3:2 (1:0)

Góly: Lukáč, Buzoga, Sokoli (11m) resp. Hajduk (11m), Varga. ŽK: Buzoga, Leško, Lovász R. Greško, Varga, Vávra. D: 100. R: Bindas.

Tatran: Dorkin R. Greško, Hajduk, Kasper, Demko Árvay (Vávra), Ján Gonos (Čarnoky), Varga, Szőllős Jar. Gonos, Zdechovan.

Domáci sa od úvodných minút častejšie presadzovali svojou kombinačnou hrou a v 16. minúte sa dostali do vedenia Lukáčom po predchádzajúcej chybe v obranných radoch hostí. Betliar potom postupne prebral iniciatívu, ovládol stred poľa, ale do gólovej šance sa hráči Tatrana nedokázali dostať. Aj po zmene strán začali lepšie Gečania a zásluhou Buzogu pridali druhý gól, keď spomínaný hráč presne trafil z 20 metrov. Inak dobre chytajúci Dorkin za gól nemohol. Šanca Buzogu v ďalšom priebehu ostala nevyužitá a z následného protiútoku sa zablyslo v prospech hostí. Defenzíva domácich zastavila nedovolene prenikajúceho Vávru a Hajduk sa z bieleho bodu nemýlil. Hostia pridali na dôraze, zníženie stavu ich povzbudilo a aj domáci dostali šancu kopať penaltu po tom, ako jeden z hráčov Betliara nešťastne zahral v šestnástke rukou. Sokoli z penalty prekonal Dorkina a Geča opäť viedla o dva góly. Päť minút pred koncom vyrobili domáci obrancovia hrubú chybu, čo využil Varga na druhý úspech hostí. Na zisk aspoň bodu však Tatranu už veľa času neostalo a tak Geča po nie veľmi presvedčivom výkone slávila doma úspech.

"Celé mužstvo sa snažilo podať dobrý výkon. Priebeh zápasu však svojimi verdiktami ovplyvnil hlavný rozhodca, najmä v druhom polčase. Škoda, že sme v tomto vyrovnanom stretnutí nezískali bod, ktorý sme si zaslúžili," uviedol kormidelník FK Tatran Betliar Marian Šlosár.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.