Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tatran si upísal francúzskeho pivota z Kataru

Nová posila hádzanárov Tatrana Prešov Ognjen Djerič. (Autor: facebook Ognjen Djerič)
Ján Leško|Publikované 16. jan 2019 o 14:48

Nahradiť by mal Babiča, ktorý v klube skončí.

PREŠOV. Kým mužstvo trénera Slavka Golužu sa s dosť okliešteným kádrom pripravuje počas asociačnej prestávky v TATRAN handball arene i jej blízkom okolí, v klubovej kuchyni Tatrana Prešov sa dejú zaujímavé veci.

Reprezentant trikolóry so srbskými koreňmi

Začiatkom týždňa sme informovali o lanárení ľavorukého krídelníka Nuňa Santosa z CF Belenense, v minulej sezóne najlepšieho pravého krídla v Portugalsku, ktorý má koncom týždňa prísť do Prešova na skúšku.

Nuž a v stredu vyrukoval generálny manažér Tatrana Prešov Miroslav Benický s ďalšou novinkou.

„Dohodli sme sa s francúzskym hráčom Ognjenom Djeričom, dvadsaťpäťročným odchovancom hádzanárskeho klubu St. Raphael, 200 cm vysokým a 113 kilogramov vážiacim rodákom z tohto mesta. Aj keď sa narodil vo Francúzsku, jeho rodičia pochádzajú z bývalej Juhoslávie, takže aj on plynulo hovorí po srbsky, čo iste v našom klube bude preň plusom v adaptovaní sa v tíme či samotnom meste. Samozrejme, zároveň aj rozšíri enklávu francúzsky hovoriacich hráčov v Tatrane. Titouan Afanou – Gatine je tiež roduverný Francúz, no jazyk tejto krajiny, v ktorej tiež hádzanársky pôsobil, perfektne ovláda i Slovinec Januš Lapajne. Pri dotváraní „chémie“ v mužstve to môže mať len pozitívny dopad,“ mienil . Benický.

Vučko podstúpi operáciu v Prešove

Hádzanársky vyrastal O. Djerič v St. Raphaeli, prešiel všetkými mládežníckymi reprezentačnými kategóriami až po juniorov.

So seniormi materského klubu podpísal v roku 2014 svoj prvý dvojročný profesionálny kontrakt.

Potom hral dva roky za druholigový Sélestat Alsace.

Po vypršaní tohto angažmánu sa upísal katarskému klubu Al Rayyan, s ktorým sa tešil z tretieho miesta v tamojšom pohári.

„S Ognjenom Djeričom sme už podpísali profesionálnu zmluvu do 31. júna 2021 s účinnosťou od skončenia prebiehajúcej sezóny. Po zranení Leona Vučka, ktorý sa budúci pondelok podrobí operácii palca pravej hodovej ruky v prešovskej nemocnici u primára Jána Kľoca a chýbať nám bude najmenej dva mesiace, sa snažíme príchod Ognjena do Prešova urýchliť. S jeho súčasným katarským klubom rokujeme, radi by sme ho získali už tento mesiac. Či sa to podarí, alebo či dobre fyzicky stavaný nový pivot príde k nám až po sezóne, upresníme v najbližších dňoch. Isté ale je, že v prípade Anteho Babiča si Tatran Prešov opciu neuplatní, takže tento náš pivot po dvoch sezónach v Prešove skončí.“

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.