Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tatran sa už dostal do nepríjemnej situácie

(Autor: SITA)
Sportnet|Publikované 17. mar 2013 o 23:00

Futbalisti Tatrana Prešov nepochodili ani v Trnave a slučka sa na ich krku začína nepríjemne sťahovať.

Vedeli, že úvod jari majú viac než ťažký, ale nepredpokladali, že po troch odohraných zápasoch v tomto roku nebudú mať na konte ani bod. Malou útechou je, že zeleno–bieli konečne v odvete skórovali (na cudzom ihrisku sa im to podarilo predtým v 17. jesennom kole v jeseni v Nitre). Pokiaľ ide o zisk čo len bodu u súpera, tak na minimálne podobný úlovok čakajú od lanského augusta, keď v 7. kole remizovali v Banskej Bystrici.

PREŠOV. I preto je postavenie východniarov dosť skľučujúce.

Tentoraz sa corgoňligové dianie uskutočnilo napriek mrzutým prognózam súvisiacim s počasím na dobrom teréne. „Na lepšom sme v odvete ešte nehrali,“ konštatoval Ján Papaj.

Aj kulisa bola napriek uzatvoreniu jednej tribúny primeraná, takže kvalitnému ligovému futbalu nič nebránilo.

Kocky boli hodené. Domácim tečie do topánok a sú tam, kde ich historický status neradí, ale to isté sa dá povedať o Šarišanoch.

Bol to teda boj dvoch - podľa tradície - zvučných klubov s mizivou aktuálnou vizitkou.

Dalo sa predpokladať, že domáci stavia na nátlakový štýl hry a hostia mu budú musieť čeliť účinnou defenzívou.

Do prestávky Prešovčania prehrávali, keď lopta sa po predošlej tečovanej strele dostala k osamotenému Schranzovi a od neho putovala do Divišovej brány.

Brankár Tatrana si poradil s viacerými inými pokusmi, ale veľa nechýbalo, aby ako prví udreli hostia, no kapitánovi Petrášovi to ešte v tej chvíli nebolo dopriate.

„Ešte bližšie bol k vyrovnaniu Roman Gergel, škoda, že mu to nevyšlo. Keby sme skórovali, určite by to pomohlo našej psychike,“ konštatoval J. Papaj.

Práve jeho niektoré zdroje označili za nešťastníka, ktorý nezvládol tutovku. „Mal som i ja náznak možnosti, keď mi prihrával Rado Augustín, ale v poslednej chvíli zasiahol trnavský obranca.“

Po zmene strán sa predsa len kapitánovi Petrášovi podarilo presnou hlavičkou prilákať radosť na stranu hostí, ale bol to len dočasný záchvev, ktorý netrval dlho.

Onedlho prišlo vylúčenie stopéra Brezinského, a to sa ukázalo ako kľúčový moment zápasu.

„Ťažko mi hodnotiť, či to bolo oprávnené. Prvú žltú schytal za rečnenie, druhá a následne červená prišla za faul.“

V početnom oslabení márna snaha

V početnej prevahe sa hostitelia pustili zhurta do útočenia, v jednej situácii Prešovčania zaváhali pri akcii Schranza, ktorý naservíroval koženú Kaščákovi a o osude zápasu bolo rozhodnuté. „Po vylúčení mal súper prevahu, ale nebol to drvivý tlak.“

Tréner Tatrana Ladislav Totkovič urobil ešte niektoré korektúry, poslal na ihrisko ofenzívne ladených hráčov, ale zvrat sa už nekonal.

„Mali sme vpredu rýchleho Nováka, snažili sme sa o zmenu skóre, lebo i rival otváral obranu. Niektoré náznaky sa vyskytli a hlavne strela Mira Poliačeka tesne pred koncom bola nádejná. Brankár Trnavy výborne zasiahol, vyrazil jeho pokus na päťku, no nikto z chlapcov nebol nablízku, aby to dorazil. Žiaľ, remíza sa tak nekonala. Celkovo podľa mňa to bol dosť vyrovnaný zápas, hoci domáci mali častejšie loptu pod kontrolou. Stopercentné možnosti si ale nevytvárali. Nebyť toho vylúčenia, nazdávam sa, že minimálne bod by sme vybojovali,“ dodal Ján Papaj.

Naznačil, že Tatranu nezostáva nič iné , len bojovať ešte umnejšie a srdnatejšie, aby konečne prišlo prvé víťazstvo na jar, ktoré by tím postavilo na nohy.

Najbližšie však idú východniari na Slovan. „Každý zápas sa začína od 0:0. Teraz v Trnave sme predviedli náš najlepší výkon v odvete, boli sme odvážnejší smerom dopredu. Treba na to nadviazať a nabudúce byť ešte efektívnejší,“ pripomenul stredopoliar Tatrana.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.