Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Tatran sa rozlúči s jeseňou proti Rimavskej Sobote

Jozef Kostelník. Kormidelník Tatrana verí, že bodka za jeseňou bude úspešná. (Autor: kuso)
Sportnet|Publikované 28. nov 2013 o 23:00

Bodku za jeseňou dá Tatran Prešov v sobotu o 13. hod. v domácom prostredí v meraní síl s Rimavskou Sobotou.

V poradí 20. kolom sa končí prvá časť tohto ročníka II. futbalovej ligy. Zeleno–bieli nechcú pretrhnúť víťaznú sériu, keď štyri razy po sebe nestratili ani bod. Dva razy zdolali svojich súperov doma a dva razy boli úspešní vonku. Navyše v nastávajúcom vystúpení chcú vrátiť požičané rivalovi z Gemera, ktorý je v tabuľke za nimi na piatej pozícii a u ktorého v predošlom vzájomnom stretnutí prehrali tesne 0:1.

PREŠOV. Pokiaľ si Šarišania udržia streleckú chuť i odvahu a budú hrať najmä koncentrovane j zodpovedne, môže byť pre nich zimný spánok sladší.

Bezpochyby Prešovčania mienia nadviazať na takticky vyzretý výkon v Dubnici, kde naposledy domácich k ničomu nepustili.

„Súper mal iba jednu hlavičku po štandardke. Hostiteľov sme napádali, nedali sme im dýchať a táto taktika na nich platila. Boli sme aktívni a chlapci len umocnili naše krédo, aby hrali rovnako doma aj vonku,“ zhodnotil ostatný duel tréner Jozef Kostelník.

Menším kazom zostalo – ako už obvykle – nepremieňanie tutoviek. Hlavne po zmene strán, keď Dubničania otvorili priestor v snahe urobiť niečo s výsledkom, mohli východniari prikrášliť výrazne svoj triumf.

Avšak ani samostatné nájazdy (Dolný či Leško) neskončili loptou v sieti. Nie všetko vyjde, v tomto prípade našťastie sa „veľkorysosť“ voči hostiteľom nevypomstila.

A potešiteľné bolo i to, že Dávid Leško nasledoval príklad spoluhráčov z duelu proti Šali a nerozpakoval sa zavesiť koženú do šibenice zo strednej vzdialenosti.

„Nabádam chlapcov, že treba strieľať z každej pozície a som rád, že ma niekoľkokrát vyslyšali. Oni to vedia, len to treba ukázať v zápase.“

Spomienky vymazať triumfom

Hoci Tatran je nateraz rozbehnutý a zdalo by sa, že súťažná pauza je proti jeho plánom, predsa len v určitom slova zmysle hráči melú z posledného. Paradox? Možno, ale hlavne realita.

„Hrajú na hrane. Nie je to pre niektorých žiadna slasť. V lete sme to dávali dokopy, podaktorí sa po odmlke dostali k slovu, začali odznova a som rád, že to za pár mesiacov celkom zvládli.“

Fyzicky je mančaft podľa kouča na tom dobre, lenže šrámov je neúrekom a tie nemožno prehliadať. Niektorí borci sú už mimo hry, Dolný zase napríklad hrá len so sebazaprením.

„Je nás akurát na základnú jedenástku a ďalší chlapci na lavičke z juniorky len zbierajú skúsenosti. Boj o špicu súťaže je pre nich ešte priveľkým nákladom.“

V poslednom dueli však treba ísť aj cez bolesť a zavŕšiť program s dobrým pocitom.

„V Rimavskej Sobote sme prehrali po jednom zaváhaní, bola to zbytočná porážka, ktorá nás mrzela. Najlepším spôsobom, ako na ňu zabudnúť, je dobre zvládnuť odvetu s týmto súperom,“ pripomenul prešovský kormidelník.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.