Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tatran sa pozerá na súperov zhora

Sportnet|Publikované 11. nov 2013 o 23:00

V prebiehajúcej tretej edícii SEHA Legue Tatran Prešov útočí na miestenku v kvartete najlepších od úvodu ročníka.

V minulom – druhom – ročníku nadnárodnej ligy sa do Final Four neprebojovali. V prebiehajúcej tretej edícii prestížnej SEHA Gazprom South Stream Legue Tatran Prešov útočí na miestenku v kvartete najlepších v sezóne 2013/2014 nekompromisne od úvodu ročníka.

PREŠOV. Slovenský majster odštartoval nový ročník nadnárodnej ligy víťazstvom o dva góly v domovskom stánku vicemajstra Bieloruska HC Meškov Bretst.

Teda na palubovke súpera, pričinením ktorého Tatran (skončil piaty za štvrtým Meškovom) v predošlej sezóne vo Final Four SEHA GSS ligy chýbal.

SEHA liga vstupuje do odvetnej časti

V druhom kole síce Prešov prehral v chorvátskom Osijeku s Nexe Našice, no potom zase preladil na víťaznú strunu, doma zdolal Vojvodinu Novi Sad. Následne vyhral i na „horúcej“ pôde macedónskeho Vardaru Skopje a doma nad čiernohorským Lovčenom Cetinje.

Ani ďalší zápas v Chorvátsku slovenskému tímu nevyšiel. Tatran prehral v Záhrebe s majstrovskou Croatiou až nečakane hladko, o osem gólov.

V siedmom kole sa ale zase viezol na víťaznej vlne – v Tatran handball arene prehral Borac Banja Luka z Bosny a Hercegoviny.

V ôsmom kole sa Prešovčanom podaril ďalší husársky kúsok. Rozdielom deviatich gólov zvíťazil Tatran v „kotle“ druhého pravidelného účastníka Ligy majstrov z Macedónska, RK Metalurg Skopje.

Predovšetkým tento výsledok po výbornom výkone Prešova v európskych hádzanárskych kruhoch mimoriadne zarezonoval.

Posledný zápas prvej časti SEHA ligy, v ktorom Tatran hostil srbský Partizan Belehrad, bol jasnou záležitosťou deväťnásobného slovenského šampióna.

Prešov zahral vynikajúco a snaživého, no dosť oslabeného súpera zdolal rekordným rozdielom dvadsiatich siedmich gólov.

Po deviatich kolách je v tabuľke súťaže prvý Tatran Prešov, druhá Croatia Záhreb (tiež 21 bodov, ale horšie skóre), tretí je Vardar Skopje s 19 a štvrtý Metarulg Skopje so 14 bodmi. Poradie po prvej časti na ďalších miestach: 5. Nexe Našice 11, 6. Meškov Brest 9, 7. Vojvodina Novi Sad 9, 8. Borac Banja Luka 6, 9. Lovčen Cetinje 4, 10. Partizan Belehrad 3 body.

Zajtra doma s bieloruským HC Meškov Brest

Druhú časť nadnárodnej ligy odštartuje jej aktuálny líder, Tatran Prešov, stretnutím s bieloruským HC Meškov Brest.

Tento, z hľadiska ďalších zápolení o miestenku vo Final Four SEHA Gazprom South Stream League 2013/2014 dôležitý a iste aj atraktívny hádzanársky duel, je na programe zajtra so začiatkom o 18. hodine. Rozhodcami sú S. Krkačev a G. Kolevski, delegátom M. Načevski, všetci z Macedónska.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.