Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tatran sa chystá na sústredenie

Peter Petráš. Kapitán sa do tréningových povinností púšťa opatrnejšie. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 7. feb 2013 o 23:00

Pred odchodom na herné sústredenie do Turecka budúci týždeň čaká na futbalistov Tatrana Prešov jedna herná previerka v rámci zimnej prípravy.

Pred odchodom na herné sústredenie do Turecka budúci týždeň čaká na futbalistov Tatrana Prešov jedna herná previerka v rámci zimnej prípravy. V sobotu o 11. hod. si na umelom trávniku zmerajú sily s poľským druholigovým tímom z Noweho Saczu (ak to neprekazí počasie). Trénerom Ladislavovi Totkovičovi a Marekovi Fabuľovi sa neukážu v akcii všetci hráči.

PREŠOV. Ešte stále majú totiž niektorí zdravotné patálie.a

Kapitán tímu Petráš, ktorý predĺžil zmluvu na ďalšie dva roky, stále chodí na vyšetrenia. „Nie je celkom zdravý, ale jeho tréningové nasadenie sa zvyšuje. Na tento duel však určite nenastúpi,“ poznamenal L. Totkovič.

Informoval aj o tom, že Dolný má naďalej individuálny program, netrénuje s mužstvom a nie je tiež v maximálnej záťaži.

Budúci týždeň sa rozhodne, či bude môcť opustiť strednú intenzitu. V uplynulých dňoch choroba prikvačila ďalších členov kádra, ale postupne sa vrátili do diania (Poliaček, Lipták, Papp, kým Diviš trénuje rovnako individuálne).

V tábore corgoňlistu sa objavil popri stredopoliarovi Augustínovi (údajne pôsobenie kmeňového hráča Slovana naposledy účinkujúceho v Banskej Bystrici v zelenobielom drese je na spadnutie) aj urastený legionár Nigérijčan Peter Nworah (190 centimetrov), ktorý prišiel na skusy.

Tento 22-ročný borec obliekal pred príchodom na východ dres treťoligového španielskeho klubu Atlético Beleares.

„Rátame s ním aj v nastávajúcom vystúpení, aby sme si ho preverili,“ dodal Ladislav Totkovič.

Noví tréneri pri mládeži

Inak po tom, čo boli potvrdení pri kormidle prvého tímu aktuálni lodivodi, bolo jasné, že bude treba doriešiť kádrové obsadenie v kolektívoch Tatrana, kde predtým pôsobili.

Funkcionári sa rozhodli zveriť kormidlo v juniorskom treťoligovom celku Milanovi Lalkovičovi a starších dorastencov po M. Fabuľovi formuje už známa osobnosť prešovského futbalu - Mikuláš Komanický. Obaja majú zmluvu do konca sezóny.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.