Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tatran sa chystá na II. ligu s novým trénerom a nezmeneným kádrom

Peter Petráš. Zatiaľ sa nezapojil do spoločnej prípravy, má individuálny tréningový plán. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 27. jún 2013 o 22:00

Tento týždeň sa rozbehla príprava futbalistov 1. FC Tatran Prešov na nový druholigový ročník.

Hoci ešte niektoré záležitosti ohľadom fungovania 1. FC Tatran Prešov nie sú doriešené, tento týždeň sa rozbehla príprava futbalistov na nový druholigový ročník. Ten štartuje v piatok 19. júla predohrávkou Senec – L. Mikuláš a zostávajúcich päť zápasov 1. kola sa bude hrať o deň neskôr v sobotu 20. júla. Je viac než paradoxné, že v úvodnom meraní síl zelenobieli o 17.30 h privítajú Trnavu, teda juniorov Spartaka, pričom práve tento klub im vyfúkol v záverečnom kole uplynulého ročníka Corgoň ligy miestenku na udržanie sa medzi elitou. V jeseni sa uskutoční 20 kôl, záverečné je na programe 30. novembra (jarná fáza sa začne 8. marca a končí 31. mája, kde účastníkov čaká zvyšných 13 kôl).

PREŠOV. Hoci z plánu prípravy Šarišania ukrojili len pár dní, predsa sa udiali už niektoré zaujímavé zmeny.

Najprv začala tréningy usmerňovať dvojica Marek Fabuľa a Ján Šafranko. Zišli sa tu títo jednotlivci: Barát, Vinclér, Jakubech, Ferenc, Bartek, Kolbas, Hruška, Dolný, Ivanko-Macej, Petráš, Brezinský, Augustín, Papp, Lipták, P. Jacko, Poliaček, Katona, Krob, D. Leško, Novák, Kačala, Kamenčík, Krajník, Papaj, Micherda, P. Šafranko, Ľuberda, P. Leško.

„K dispozícii sú aj tí, ktorým končia zmluvy s výnimkou brankárov Diviša a Pláničku, ktorí už odišli z Prešova preč. Do diania sa zapojil aj Katona, ktorý sa vrátil po ukončení hosťovania v Rimavskej Sobote,“ poznamenal J. Šafranko.

Určite v nasledujúcich dňoch ale nastane pohyb na súpiske, všetko sa bude odvíjať od toho, kto zostane z tých jednotlivcov, ktorým končia 30. júna kontrakty (Petráš, Papaj, Jakovlev, Krajník a Brezinský).

„Individuálny tréningový plán má zo zdravotných dôvodov akurát kapitán tímu Peter Petráš a predpokladáme, že o približne dva týždne by mohol makať s mančaftom,“ prezradil Ján Šafranko.

Prvý zápas s debaklom

Od stredy sa kormidla chopil nový tréner Jozef Kostelník (zatiaľ ešte nepodpísal zmluvu, ale malo by to byť na jeden rok), ktorý tak nahradil Jozefa Bubenka, ktorý mužstvo viedol pri neúspešných záchranárskych prácach. Kostelníkovi asistuje jednak Ján Šafranko, ako aj tréner brankárov Ľuboš Lukáč.

V mužstve nateraz nie sú nové tváre, hoci daktorí jednotlivci sú bez kontraktu a pribudli i mladíci z béčka či dorastu. Tatran absolvoval už úvodný prípravný zápas s poľským prvoligovým Górnikom Zabrze, ktorému podľahol hladko 0:5 (0:1).

Naši nastúpili v zostave: Ferenc (46. Barát) – Kolbas (46. Micherda), Papp (46. Ľuberda), P. Jacko, Krob – Papaj, Lipták (60. D. Jacko), Poliaček (60. Katona), Novák (46. Kačala), D. Leško (46. Hruška) – Kamenčík (46. Dolný).

Najbližšie túto sobotu sa Prešovčania stretnú s maďarským Debrecínom, v stredu 3. júla privítajú doma Vranov, v sobotu 6. júla poľský Nowy Sacz a 12. júla R. Sobotu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.