Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Tatran Prešov zbrojí, Pekára majiteľ uvoľní

Novici. D. Kristopans a R. Antl zapózovali s majiteľom M. Chmeliarom. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 6. júl 2009 o 00:00

Vstupným testami vykročili do prípravného obdobia na novú sezónu hádzanári Tatrana Prešov. Tú odohrá slovenský majster v slovenskej extralige a v základnej časti najvyššej súťaže v Maďarsku pod názvom Pohár priateľstva.PREŠOV. Včera prišli do Tatran handball arény aj dvaja noví hráči, vlastne jeden staronový. Radoslav Antl, vracajúci sa z Amiticie Zürich, hrával za Prešov v rokoch 2003 - 2005. Druhým novicom je Lotyš Dajnis Kristopans (212 cm, 129 kg). Obaja sa Tatranu Prešov upísali na tri roky.

Dvaja istí, traja ešte prídu

Prešovčanov čaká ďalšia náročná sezóna. Maďarská liga bude popri slovenskej omnoho ťažšia než po dva roky česká extraliga. Aj preto sa Tatran snaží posilniť. Navyše z Prešova chce odísť Radovan Pekár. Pre zdravotné problémy nezačal prípravu Juraj Geci. "V prípade Pekára sa majiteľ klubu Miloslav Chmeliar rozhodol zmeniť pôvodné rozhodnutie neuvoľniť ho pre iný klub. Hoci je v Tatrane zmluvne viazaný do roku 2014, umožní mu pokračovať v hráčskej kariére. Môže si hľadať nového zamestnávateľa," vyrukoval s prekvapujúcou informáciou riaditeľ Tatrana Prešov Tibor Szalai a zároveň avizoval ďalšie hráčske príchody.

"Po 20. júli prídu k nám na skusy traja hráči. Na post spojky jeden z veľkých talentov srbskej hádzanej ostatných rokov, 21-ročný, 202 cm vysoký Ilja Abutovič z Partizana Belehrad. O miesto na pravom krídle Tatrana sa popasujú dvaja ľavorukí hráči. Z Dunaferru príde Zoltán Miss, zo srbského Vrbasu 21-ročný juniorský reprezentant krajiny Nenad Delibašič."

Súvisiace články