Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tatran Prešov súperil v Nemecku s bundesligistami

Sportnet|Publikované 15. aug 2007 o 22:00

Manheim/Prešov Pred týždňom odcestovala výprava hádzanárov Tatrana Prešov na herné turné do Nemecka, odkiaľ si na jeden zápas odskočí aj do

Francúzska. Úradujúci slovenský majster a víťaz Slovenského pohára dorazil do dejiska prvého turnaja minulý piatok a v nasledujúcich dvoch dňoch štartoval na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji v St. Ingberte. Víťazné ťaženie Prešovčanov zastavil až vo finále ruský súper Dinamo Astarachan. Tento utorok a stredu bol Tatran Prešov jedným z účastníkov Pfalz Cupu 2007 vo Friesenheime, ktorý je vlastne predmestím Manheimu, kde Slováci prechodne bývali.

"Po ceste a jednom tréningu v St. Ingberte sme vkročili do turnaja, ktorý mal slušnú kvalitatívnu úroveň. Druho- a treťoligoví nemeckí súperi hrali tradične na doraz svojich možností, mimoriadne dôrazne. Rovnako aj v semifinále luxemburský majster. Vo finále s ruským Dinamom Astrachan sme po vyhranom polčase 12:11 nezvládli druhú časť zápasu. Naše mužstvo vyprodukovalo množstvo chýb, ktoré súper využil, po ľahko získaných loptách a následných kontrách nás doslova rozstrieľal," exkluzívne informoval z Manheimu náš denník majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar. "Problém je aj v tom, že doma ostal zranený Tumidalský, na MS hádzanárov do 21 rokov v Macedónsku reprezentujú Mi. Urban, Mikéci a Géci. Nuž a Huňady a Fuňak, ktorí sa do zostavy vracajú po zraneniach, idú zatiaľ výkonnostne na takých päťdesiat percent. Taký mesiac na vyhranie, podľa mňa, určite ešte obaja potrebujú. Tým iba chcem poukázať, že tréner M. Lipták má niekedy problém, ako prestriedať. Niektorí hráči totiž na takých kvalitných súperov, s akými sme hrali na ďalšom turnaji, ešte nemajú." Na druhom turnaji, Pfalz Cupe vo Friesenheime, narazili Prešovčania v skupine na podstatne silnejších súperov. S bundesligistami Rhein Neckar Loven hrali nerozhodne 11:11, s Tusemom Essen prehrali 15:20, a tak nakoniec hrali včera večer o piate miesto s Duklou Praha. "Rhein Neckar Loven je vlastne premenovaný bývalý SG Kronau Östringen. Výrazne sa posilnil a údajne v nasledujúcej sezóne chce útočiť na nemecký titul. Essen sa po finančných problémoch spred dvoch rokov už pozviechal a je znovu veľmi silný. Zápasy v skupinách sa hrali 2x15 minút. V prvom dueli sme dlho viedli, pred koncom Loven skóre otočil, no Kozlov stačil vyrovnať. V tomto súboji fantasticky, so sedemdesiatpercentnou úspešnosťou, zachytal Bakša. Naopak, v druhom zápase sa hlavne v úvode nedarilo Melušovi. Treba však povedať, že v obrane mu spoluhráči tiež nepomohli. V útoku zase chýbala strelecká istota Fuňakovi, ktorý nepremenil šesť superšancí." Aký je záujem o prípravné turnaje hádzanárov? "Vo všetkých doterajších zápasoch boli haly zaplnené. Vo Friesenheime sa tiesnilo asi 2500 divákov, ktorí vytvárali skvelú kulisu."

Výsledky prvého hracieho dňa druhého turnaja sme už v našom denníku priniesli vo včerajšom vydaní. Podvečer nastúpil Tatran Prešov proti Dukle Praha v súboji o konečné piate miesto. "Dukla pricestovala s mladým tímom, ktorý produkuje rýchlu, behavú hádzanú. Podľa mňa to bude zaujímavý súboj budúcich súperov v novom ročníku českej extraligy, ktorej jedným z účastníkov sme aj my," avizoval pred včerajším československým duelom na nemeckej pôde M. Chmeliar.

* * *

Majiteľ aj napriek fyzickým restom Radčenka chváli

Manheim/Prešov V prešovskom Tatrane si pred novou sezónou veľa sľubujú od skúseného tvorcu hry Alexandra Radčenka (na snímke v bielom). Po prestupe z talianskeho Casarana odohral v

zeleno-bielom modelové zápasy v Košiciach (Prešov ich vyhral 34:29 a 38:35) a hneď nato cestoval na nemecké turné. "Základná kostra je pri neúčasti zraneného Tumidalského a reprezentantov Mi. Urbana, Mikéciho a Géciho momentálne dosť úzka," konštatuje M. Chmeliar. "Všetko v doterajších zápasoch stálo a padalo na výkone Radčenka. Kým Saša vládal, šlo to. Len čo mu sily ubudli, šlo to s nami z kopca. Faktom je, že po príchode z Talianska nebol patrične fyzicky pripravený. Neabsolvoval kondičný blok, takže resty sa po sérii zápasov prejavujú. Na turnaji St. Ingberte Radčenkovi sily rapídne ubudli najmä vo finále s Astrachanom a hneď sa to premietlo do výsledku. Inak ho ale na ihrisku cítiť. Vo všetkých doterajších zápasoch patril k našim najlepším hráčom aj strelcom," podčiarkol majiteľ klubu.

* * *

Dukla Praha na štíte Tatrana

Friesenheim - V poslednom turnajovom zápase hral prešovský Tatran o 5. miesto s Duklou Praha. Pražania mali výborný nástup, v ktorom viedli 3:0. Za tohto stavu Prešovčania výrazne pridali na dôraze, zlepšili obranu, spresnili streľbu a o pár minút už viedli oni 9:4. V ďalšom priebehu mal už Prešov jasne navrch a v závere tréner Lipták dal príležitosť aj hráčom z lavičky.

Tatran Prešov - Dukla Praha 36:28 (20:14). Najviac gólov za Tatran: Pekár a Kozlov 8, T. Mažár 5.

(leš)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.