Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Talentovaný Fech ostáva v Prešove. Podpísal kontrakt na štyri roky

Tomáš Fech uprednostnil prešovský Tatran pred zahraničnými klubmi. (Autor: Viktor Zamborský)
Ján Leško|Publikované 4. aug 2020 o 08:53

Lanárili ho aj zahraničné kluby.

PREŠOV. Hádzanársky Tatran Prešov už pred štartom prípravy na novú sezónu upútal angažovaním viacerých hráčov z exotických krajín.

Naostatok si ale upísal aj jedného z talentovaných odchovancov klubu.

Okúsil už i seniorskú reprezentáciu

Slovenský šampión vkročí do sezóny 2020/21 s kádrom zloženým okrem Slovákov aj novicmi z Brazílie, Tuniska, Kuby, Portugalska, Ruska, Slovinska a Česka. Všetci z nich s Tatranom Prešov už majú uzavreté profesionálne zmluvy.

Najnovšie si však klub uviazal na štyri roky talentované ľavoruké pravé krídlo, osemnásťročného odchovanca Tatrana (192 cm a 85 kg) Tomáša Fecha.

Ide o hádzanára, ktorý prešiel všetkými reprezentačnými mládežníckymi vekovými kategóriami a v marci tohto roku debutoval aj v seniorskom výbere Slovenska.

Počítajú s ním do budúcna

„Tomáš je talentovaný hádzanár, ktorý v nedávnej minulosti dostal herný priestor v niektorých zápasoch nášho A-mužstva. Je to hráč, s ktorým počítame do budúcna. Aj preto sme s ním uzavreli zmluvu na nasledujúce štyri roky,“ konštatoval po podpise kontraktu generálny manažér Tatrana Miroslav Benický.

„Fech v mládežníckych kategóriách medzi svojimi rovesníkmi vyčnieval. Bol tiež súčasťou Tatrana i reprezentačných výberov na rôznych medzinárodných turnajoch. A tak nečudo, že si ho všimli lanári z viacerých zahraničných klubov. Teší nás, že Tomáš sa napokon rozhodol pokračovať v kariére v materskom klube a popasovať sa o stálu pozíciu v seniorskom tíme,“ dodal Benický.

Fech: Hrať za Tatran je česť

Fech je držiteľ štyroch titulov majstra Slovenska v rôznych vekových kategóriách, ale titul už oslavoval aj s A-tímom Tatrana v ročníku 2018/2019. Slovenský zväz hádzanej ho vyhlásil za Najlepšieho hráča roka 2018 do 20 rokov na Slovensku.

V marci 2020 úspešne debutoval v seniorskej reprezentácii Slovenska pod vedením trénera Petra Kukučku.

"Určite som rád, že prvú profesionálnu zmluvu som podpísal s Prešovom, keďže odmalička, teda od mladších žiakov až po dorastencov, som tu hrával a teraz budem ďalej pokračovať u mužov. Bola to vždy priorita, aj keď možno boli nejaké ponuky zo zahraničia, ale určite hrať za Tatran Prešov je česť a budem sa snažiť odovzdať všetko, aby bol spokojný tréner, ale aj ľudia, ktorí prídu na zápasy. Určite sa budem snažiť zabojovať o miesto v zostave, zapadnúť do tímu a aby to všetko dobre fungovalo," uviedol po podpise zmluvy Fech.

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.