Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tatran Prešov od EHF výnimku nedostal. Musí vymeniť palubovku

V prešovskej Tatran handball arene sa v najbližších dňoch bude meniť hrací povrch. (Autor: TASR)
Ján Leško|Publikované 17. sep 2020 o 00:00

Svetlé miesta vraj narúšali kvalitu prenosov.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov otvorili súťažnú sezónu 2020/21 v domovskej Tatran handball arene víťaznými stretnutiami Slovnaft handball extraligy nad HK Košice a MŠK Považská Bystrica.

Na budúci mesiac by pätnásťnásobný slovenský majster mal pokračovať aj v Európskej lige hádzanárov a nadnárodnej SEHA Gazprom lige.

V novej sezóne po novom

V súvislosti so štartom na medzinárodnej scéne však Prešov musí splniť jednu dôležitú podmienku v súvislosti s hracou plochou.

„V ostatných sezónach sme hlavne kvôli zápasom Ligy majstrov či SEHA Gazprom ligy museli hrať v domácej hale na predpísanom a farebne stanovenom povrchu značky Gerflor. Slúžil nám niekoľko rokov bez nejakého vážnejšieho mechanického poškodenia. Napriek tomu sme však tento povrch v THA nútení vymeniť za nový,“ rozhovoril sa majiteľ Tatrana Miloslav Chmeliar.

„Na stretnutia v spomenutých súťažiach sa na povrch lepili predpísané reklamy dodávané EHF či SEHA ligou. Keď sa ale dávali z povrchu preč, tak ostávali na ňom zvyšky lepiaceho materiálu. Tie potom za túto činnosť zodpovední ľudia v našom klube čistili mechanickým spôsobom. Možno aj použitím nesprávneho čistiaceho prostriedku došlo k tomu, že po odstránení reklám ostali na povrchu svetlé plochy. Nuž, a to prekážalo komisárom EHF i SEHA Gazprom ligy.“

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články