Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tatran Prešov musí hrať kvalifikáciu do Ligy majstrov

(Autor: TASR)
SITA|Publikované 24. jún 2016 o 14:35

Hádzanári Tatrana Prešov zatiaľ nemajú istotu účasti v hlavnej súťaži Ligy majstrov mužov 2016/2017.

VIEDEŇ, PREŠOV. Hádzanárska Liga majstrov mužov 2016/2017 pozná svojich účastníkov. Je medzi nimi aj Tatran Prešov. Úradujúci slovenský šampión však na základe piatkového rozhodnutia exekutívy Európskej hádzanárskej federácie (EHF) musí ísť do kvalifikácie.

Z 37 záujemcov o štart EHF nevyhovela len trojici tímov.

Na druhej strane schválila 9 žiadostí o dodatočné zaradenie do menoslovu účastníkov.

V A- a B-skupine LM sa predstaví dovedna 16 tímov, v C- a D-skupine 12, pričom desať z nich je už známych.

O zostávajúce dve miestenky bude bojovať osem družstiev na dvoch štvorčlenných kvalifikačných turnajoch. Ich víťazi sa potom zaradia medzi účastníkov "céčka", resp. "déčka".

Súperi hráčov Tatrana v kvalifikácii vzídu zo sedmičky ABC/UMinho (Portug.), Red Boys Differdange (Lux.), Achilles Bocholt (Belg.), Cocks (Fín.), Maccabi Castro Tel Aviv (Izr.), Gorenje Velenje (Slovin.) a Bregenz Handball (Rak.).

V 24. edícii Ligy majstrov, najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov, sa bude hrať takisto ako v uplynulom ročníku pri premiére nového hracieho formátu s 28 účastníkmi. Ten veľa radosti Prešovčanom nepriniesol, keď v C-skupine skončili na poslednom 6. mieste so 4 bodmi a nepostúpili do ďalších bojov.

Žreb kvalifikácie LM bude v stredu 29. júna o 13.00 h v rakúskej metropole, skupinovú fázu vyžrebujú v dánskom Glostrupe v piatok 1. júla o 13.00 h.

Dvaja postupujúci z kvalifikácie budú známi 4. septembra, hlavná súťaž sa začne 16. - 20. 9. 2016.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.