Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tatran Prešov je vo finále Final Four extraligy

TASR|Publikované 1. jún 2013 o 17:52

Prešovskí hádzanári zvíťazili v semifinále nad MŠK Považská Bystrica 37:33.

PREŠOV. V nedeľňajšom finále Final Four TIPOS extraligy hádzanárov sa stretnú HC SPORTA Hlohovec a Tatran Prešov.

Prešovčania v pozícii obhajcov titulu zvíťazili v druhom sobotňajšom semifinále nad MŠK Považská Bystrica 37:33.

Domáci Tatran začal dobre a rýchlo si vypracoval náskok, ktorý mu mohol zaručiť pokojný ďalší priebeh. V 15. minúte viedol 13:6, no do konca polčasu si už svoj náskok výraznejšie nezvýšil.

Ešte horšie to pre Tatran dopadlo v druhom dejstve, ktoré nakoniec vyhrali hostia (17:15) a Prešov len vďaka šesťgólovému náskoku z prvého polčasu vyhral 37:33.

Hlasy trénerov

Ivan Pompoš, asistent trénera Prešova: "Hráme finále, cieľ je splnený, avšak nie po výkone aký sme si predstavovali. Vybuchli sme v obrane a niektoré ďalšie veci neboli urobené tak ako sme si pred zápasom povedali. Verím však, že zajtra ukážeme zlepšenie a titul obhájime."

Jiří Kekrt, tréner Považskej Bystrice: "Víťazstvo Prešova je úplme zaslúžené. Vedeli sme, že len zázrak môže zariadiť naše víťazstvo. Ten sa nakoniec nekonal. Rozdiel bol v kvalite hráčov aj v skúsenostiach, ktoré boli na strane Tatrana. Napriek tomu svojich hráčov pochválim, že s Prešovom prehrali iba o štyri góly.

Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica 37:33 (22:16)

Prešov: Krupa, Verkič - Rábek 7, T. Mažár, Hrstka 4/1, M. Urban, Krok, Kristopans 6, Radčenko 1, Tumidalský 2, T. Urban 4, Číp 3, Guzy, Pejovič 6, Antl 3, Petro 1

Považská Bystrica: Biel, Kovačin - Cifra, Sapák, T. Adamčík 2, Ďurajka 2, Kostelanský 3, Zdrahala 16/6, Korňan, T. Vallo 3, Hároník, J. Kozák, Michal Gardian, Marián Gardian 4, Majbík, M. Kozák 3

Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, vylúčení: 5:3, 7 m hody: 1/1 - 7/6, 1536 divákov

tasr

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.