Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tatran Prešov - D. Streda 3:0 (2:0)

Sportnet|Publikované 9. nov 2003 o 23:00

Prešov - Už úvodné minúty dávali tušiť, kto bude jasným pánom v rozlúčke s futbalovou jeseňou na prešovskom trávniku. Pred solídnou návštevou chopili

tatranci opraty zápasu pod svoju kontrolu vlastne už prvými dotykmi s loptou. A čím ich pribúdalo viac, presviedčali sme sa, prečo je mužstvo zo Žitného ostrova v tabuľke tak hlboko. Útočné akcie, ktoré mali hlavu a pätu by sa dali zrátať na prstoch jednej ruky. Mužstvo pozliepané roduverným Prešovčanom, trénerom Dušanom Libom, sa zmohlo na jednu šancu. Aj tú Bognár trestuhodne v 52.minúte spálil. Vari z troch krokov Bukov ideálny center poslal do oblakov... Nuž a s presnou strelou J. Németha tesne pred koncom Stefanovič veľa práce nemal. Na rozdiel od súpera zeleno - bieli sa prezentovali viacerými vydarenými kombinačnými akciami. Aj strelami. Od začiatku domáci šli do útokov, vytvárali si šance a v 10.min. Jakubko po nedorozumení v obrane hostí otvoril skóre. Potom rozohrali Prešovčania priam učebnicovú ukážku jednoduchej, zato rýchlej a presnej útočnej akcie. Jaworek výborne uvoľnil na pravej strane Viazanka. Ten unikol svojmu strážcovi a pred bránou už číhal kanonier Jakubko - 2:0. Ďalšiu parádu predviedol po obrátke Viazanko. Najprv sa "pohral" so súperom a keď už sa zdalo, že odovzdá loptu spoluhráčovi, rozhodol sa inak. Nasledovala strela ľavačkou, ktorá doplachtila presne do pravého horného kúta brány DAC. Po chvíli Viazanka takmer napodobnil striedajúci Hatok. Jeho pokus mieriaci do opačnej "šibenice" však gólman hostí vyrazil na roh. Tatranci mali viacero možností zvýšiť gólový účet. Pri väčšom dôraze a účinnejšej spolupráci v koncovke mohli hostia z Prešova odchádzať aj s podstatne vyšším prídelom.

Góly: 10. a 25. Jakubko, 54. Viazanko. Pred 1 666 divákmi rozhodoval Šulgan. ŽK: J. Novák, Jaworek - J. Nagy, Gábriš, Erös, Reza.

Tatran: Stefanovič - Jantek - Friga, Húšťava - Viazanko, Kovalík, J. Novák, Dic (80. D. Kakaščík) - Jaworek (53. Macko) - Jakubko, Adamišin (53. Hatok). DAC 1904: Čajka - J. Nagy - Buka, Guza (46. J. Németh), Reza - Sováb, Gábriš, Erös (77. Behzad), Pet. Nagy (32. Sárkány) - Drobný, Bognár.

V. Gombár, tréner Prešova: "Pred zápasom som tvrdil, že to bude ťažký zápas. Súper nám však na začiatku pomohol sám k prvému gólu. Druhý i tretí gól boli vskutku pekné. Z hľadiska technicko - taktického bolo v našej hre dosť nedostatkov. Hrali sme v akomsi útlme. Nebol to zápas, ktorý by divákov dvíhal zo sedadiel."

D. Liba, tréner D. Stredy: "Gratulujem Prešovčanom k zaslúženej výhre. My sme mohli zápas aspoň zdramatizovať, avšak aj pár náznakov šancí sme pokazili."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.