Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Tatran prerušil sériu neúspechov

Jediný gól zápasu strelil Peter Lipták (v bielom). (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 26. nov 2012 o 00:00

Takmer dva mesiace trvala víťazná pauza Prešovčanov. Mužstvo sa proti B. Bystrici prebralo z predčasného zimného spánku.

Takmer dva mesiace trvala víťazná pauza Prešovčanov. Ostatný poltucet duelov podpílil konár Angelovi Červenkovovi a preto pre nový trénerský tandem Ladislav Totkovič a Marek Fabuľa pri jeho premiére bolo podstatné nielen zaútočiť na plný zisk. Budíček, ktorý nastavili, spôsobil iný herný rámus. Mužstvo sa proti B. Bystrici prebralo z predčasného zimného spánku a naznačilo, že nielen čosi vie, ale to chce i dokázať.

PREŠOV. Po dlhšom čase zelenobieli skutočne, a nielen slovami, zabojovali o priazeň publika a zožali i potlesk.

Nebolo to bez chýb a výkyvov, hlavne pasáž po strelenom góle pripomínala hovenie si na iluzórnych vavrínoch a záver zase vytiahol viac obáv zo strachu o výsledok, ale celkove z aktérov sršala chuť.

Pritom domáci neboli v jednoduchej situácii. „Obavy sme cítili, ale nechceli sme na ne myslieť. Tréneri nám prízvukovali, aby sme ukázali, kto je tu doma. Nebáli sme sa útočiť od začiatku a hoci sme sa potom trošku stiahli, povolili v razantnom nástupe, aby sme sa vydýchali, náskok sme udržali. Každý siahol na dno síl, ale tak to má vyzerať v každom zápase,“ vyjadril sa Martin Pribula.

Aj on bol súčasťou niektorých zmien v rozostavení a obsadení jednotlivých postov, keď nastúpil netypicky na pravom bekovi (naposledy si to oproboval v minulom ročníku) s ofenzívnymi úlohami.

Nechali tam srdce

Ešte stále ale zakončovateľov neposlúcha psychika a nedokážu s pokojom Angličana triafať loptu tak, aby išla do siete.

Guba, Zošák či Kostadinov spálili tutovky a preto sa črtala i menšia dráma. Zvlášť, keď hostia v hodine dvanástej vycítili, že si môžu dovoliť viac. Zámery Tatranu ale už nenabúrali.

„Škoda, že terén bol ťažký, neumožňoval dobre kontrolovať koženú, inak to mohlo byť ešte lepšie. I vzhľadom na povrch ihriska nám ale tréneri hovorili, aby sme častejšie strieľali, o čo sme sa i snažili.“

Dukla je zložením podobný tím ako Trenčín, ktorý nedávno dokázal v Prešove otočiť vývoj vo svoj prospech. Neboli obavy, že by to zopakovali tiež Banskobystričania? „Na mladých platí agresivita, nasadenie a tieto vlastnosti boli na našej strane.“

Pri pohľade na to, ako nekompromisne išli hostitelia do každého súboja, sa iste mnohí zamysleli: Čím to je, však zostali tí istí hráči?

„To je ťažká otázka, keby sme to vedeli, tak to zmeníme už skôr. Chceli sme dokázať, že futbal vieme hrať a nechali sme na trávniku srdce,“ dodal M. Pribula.

Z domácich sršalo odhodlanie, nepripúšťali si iný výsledok a súperovi dali najavo, že mu ani bod na cestu nepribalia.

1. FC Tatran Prešov - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 12. Peter Lipták, ŽK: 72. Krajník - 63. Brašeň, rozhodovali: Smolák - Tomčík, Žákech, 1 145 divákov

Prešov: Jakub Diviš - Pribula, Adámik, Krajník, P. Petráš - Peter Lipták - M. Poliaček (72. B. Kostadinov), Zošák (84. V. Macko), Jakovlev - M. Adam, Guba (52. M. Marcin)

Banská Bystrica: Belic - M. Turňa, Poljovka (46. Chrappan), Gyombér, T. Hučko - Brašeň, Považanec (65. R. Augustín), Marek Hlinka, M. Pančík ml. - Sachňuk, Ferenčík (81. Šovčík)

sita

Súvisiace články