Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tatran pokračuje v boji o záchranu v Bystrici

Roman Gergel (vpravo). Aj on si uvedomuje, že stratené body treba získať inde. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 2. máj 2013 o 22:00

Aktérmi boja o záchranu v Corgoň lige sú aj hráči Tatrana Prešov. Tí si značne pohoršili hlavne po ostatnej porážke doma s Nitrou.

Tak degradovali predošlé remízy z Trenčína i Zlatých Moraviec a musia začať odznova úsilie v zápoleniach o udržanie sa. Nitra im poriadne uniká, pozviechala sa, zdá sa, aj Trnava. Bremeno vypadávajúceho by si mohli zobrať i Banskobystričania.

PREŠOV. Do konca súťaže zostáva päť kôl, tri razy hrajú Prešovčania vonku, dva razy doma.

Najbližšiu sobotu zverenci trénera Jozefa Bubenka zavítajú do Banskej Bystrice, kde ich v rámci 29. kola čaká o 17. hod. duel s Duklou.

Pôjde teda o ďalší zápas z kategórie šesťbodových vzhľadom na postavenie oboch rivalov.

V tomto ročníku majú zelenobieli vo vzájomných dueloch lepšiu bilanciu. Doma v jeseni vyhrali, pod Urpínom remizovali . Bol to jediný bod východniarov v prvej časti zápolení, ktorý uhrali u súperov.

Vojaci v ostatných dvoch dueloch vonku prehrali a do tretice si taký luxus nebudú chcieť dovoliť. Lenže hosťom neostáva nič iné, len bodovať.

Tréner Jozef Bubenko nešetril po vystúpení s Nitranmi kritikou na výkony jednotlivcov, od ktorých čakal podstatne viac a chystá sa prebudiť hlavne skúsených, ktorí tiež zapadli do priemeru a namiesto toho, aby zburcovali ostatných, tak sa postupne „vyparili“.

„Bez toho, aby nastúpila osobná statočnosť a nebojácnosť, sa nikam nepohneme. Každý tím stavia taktiku na hre tých, ktorí majú potiahnuť. Pokiaľ sa utopia v nevýraznosti, rozplynie sa nádej na úspešný výsledok,“ zhrnul svoje negatívne poznatky kouč Tatrana.

Pritom je ale zaujímavé, že v priebehu odvety Prešovčania vedeli zabojovať aj proti nepriaznivým okolnostiam. Trebárs v Trenčíne či Zlatých Moravciach, takže kapitál na to, aby sa vzchopili, majú.

Kocky sú hodené

Už by bolo načase, aby Prešov zabral počas celého stretnutia bezo zvyšku. Na to poukázal po svojom nástupe ku kormidlu aj nový lodivod.

„Aj proti Nitre sme neboli stále dostatočne koncentrovaní a preto prišlo obrovské sklamanie,“ poznamenal stredopoliar Roman Gergel, ktorý uplynulú sobotu v závere spálil možnosť na vyrovnanie.

Bola to ale jedna z mála príležitostí na skórovanie a to veru nebola lichotivá vizitka pre tím, ktorý má nôž na krku.

„V Banskej Bystrici sa musíme dostávať častejšie k streľbe, zakončeniu, treba sa tlačiť do pokutového územia, vytvárať tlak, šance a zachovať si pokoj v rozhodujúcej fáze.“

Aj tento hráč vie, že záver ročníka bude náročný, vyčerpávajúci. „Uvedomujeme si, čo nás čaká. Bolo by fajn, aby sme pred záverečným súbojom doma s Trnavou boli už zachránení. Preto treba odčiniť domáce sklamanie a získať stratené body v najbližšom dueli.“

Je dobré, pokiaľ si hráči veria, lenže už aj predtým niekoľkokrát avizovali odhodlanie a chuť vyhrávať a potom neraz odchádzali z ihriska skormútení. Chýba akási prepojenosť medzi myšlienkami a výkonmi.

„Netreba sa pozerať dozadu, na výsledky iných. Musí nás zaujímať iba naša hra. Verím, že najbližšie dokážeme uspokojiť priaznivcov a rozradostniť ich,“ vyslovil želanie Roman Gergel.

Nuž, možno práve v cudzom prostredí, kde ten tlak nie je taký okatý, to Tatran skôr zvládne. Len si to treba upratať najprv v hlave.

Buď dôležitosť každého ďalšieho súboja aktérov maximálne zmobilizuje alebo nadobro zlomí. Inej možnosti niet, lebo kocky sú tesne pred finále namočených definitívne hodené.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.