Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tatran otvorí Final Four s Metalurgom

Michal Kopčo. Do Prešova prišiel zo Záhrebu, teraz sa tam vracia. (Autor: jale)
Sportnet|Publikované 12. apr 2012 o 22:00

Dvadsaťdvatisícová Arena Zagreb bude zajtra a pozajtra dejiskom vyvrcholenia premiérového ročníka nadnárodnej South East Handball Association League.

Dvadsaťdvatisícová Arena Zagreb bude zajtra a pozajtra dejiskom vyvrcholenia premiérového ročníka nadnárodnej South East Handball Association (SEHA) League. Semifinálové dvojice tvoria Croatia Osiguranje Záhreb – Vardar Skopje a Tatran Prešov – RK Metalurg Skopje.

PREŠOV. V prvom ročníku SEHA League štartovalo dvanásť popredných mužstiev z Chorvátska, Bosna a Hercegoviny, Čiernej Hory, Macedónska, Srbska a Slovenska.

Základná časť nadnárodnej súťaže sa skončila výrazným úspechom sedemnásobného slovenského hádzanárskeho majstra.

Tatran Prešov postúpil do záhrebského Final Four z vynikajúceho druhého miesta. Prvé podľa očakávania obsadil chorvátsky šampión Croatia Záhreb so svojím hviezdami nabitým tímom.

Croatia je aj najväčším kandidátom na víťazstvo v premiérovom ročníku SEHA League. Pripomenieme, že za druhým Tatranom skončil macedónsky Vardar Skopje, štvrtá priečka patrí Metalurgu Skopje.

Prešov chce oplatiť prehru zo Skopje

Zápasy Final Four SEHA League v sezóne 2011/2012 sa hrajú tento víkend v Arene Zagreb, ktorá pojme úctyhodných dvadsaťdvatisíc divákov.

Tatran Prešov síce v základnej časti súťaže v Záhrebe už hral. S Croatiou sa však stretol v hale Trešnjevka, s výrazne nižšou kapacitou hľadiska.

Slovenský majster postupom medzi kvarteto najlepších si splnil predsezónny cieľ. Druhé miesto bolo ale tou povestnou čerešničkou na torte.

Pred cestou do Záhrebu Prešovčania veľké oči nemali. Na druhej strane si však tím trénerskej dvojice Djordje Rašič – Ivan Pompoš verí.

Semifinálový súper Tatrana, Metalurg Skopje na domácej pôde slovenské mužstvo zdolal o osem gólov. Odvetný zápas základnej časti týchto súperov sa už zo zverejnených príčin uplynulú stredu v Prešove nehral.

Takže prešovskí hádzanári majú najbližšiu príležitosť oplatiť prehru Macedónčanom zajtra v semifinálovom dueli Final Four v Záhrebe. Nuž a do dejiska záverečného turnaja cestovali na to dobre naladení i patrične nabudení.

Dnes už trénujú v Záhrebe

Prešovčania naplánovali odchod do Záhrebu na včerajšiu hodinu pred polnocou. Tréneri D. Rašič a I. Pompoš nominovali týchto hráčov: Jakub Krupa, Svetislav Verkič – Tomáš Mažár, Michal Kopčo, Jakub Hrstka, Michal Urban, Dominik Krok, Dajnis Kristopans, Alexander Radčenko, Ante Kukrika, Tomáš Číp, Vladimír Guzy, Žarko Pejovič, Radovan Pekár, Radoslav Antl.

„Do Záhrebu by sme mali doraziť v piatkových ranných hodinách,“ informoval nás pred odchodom manažér Tatrana Prešov Miroslav Šosták.

„Ubytovaní budeme v hoteli International. O pol druhej popoludní je na programe tlačová konferencia Final Four SEHA League. O pätnástej hodine má naše mužstvo naplánovaný tréning, o sedemnástej mňa osobne čaká technický míting s organizátormi a predstaviteľmi SEHA League. V sobotu by mal byť predpoludním ľahší tréning, popoludní pôjdeme zabojovať v semifinále o postup s Metalurgom.“

Program zápasov

Prvý sobotňajší semifinálový zápas Tatran Prešov – Metalurg Skopje v Arene Zagreb je naplánovaný na 15.30 hod.

Druhé semifinálové stretnutie Croatia Záhreb – Vardar Skopje otvoria o 18.hodine. Súboj o tretie miesto sa hrá v nedeľu od 15.30 hod., finále sa začne o 18. hodine.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.