Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tatran môže na ihrisku súpera spraviť kľúčový krok k titulu

Oliver Rábek tvrdí, že druhý zápas finále môže byť najdôležitejší. (Autor: TASR)
Ján Leško|Publikované 21. máj 2019 o 22:00

Finálová séria hádzanárov sa presúva na Považie.

PREŠOV. Druhý zápas finálovej série play-off Slovnaft Handball Extraligy 2018/2019 je na programe v stredu 22. mája so začiatkom o 18. hodine na Považí.

V prvom finálovom stretnutí obhajca majstrovského titulu Tatran Prešov doma zvíťazil nad MŠK Považská Bystrica výrazným pätnásťgólovým rozdielom.

Považania hlavne v úvodných fázach prvého polčasu dokázali s favorizovanými domácimi hrať vcelku vyrovnanú partiu. Prešovčania sa však postupne presadzovali a s prehľadom doviedli zápas do úspešnej koncovky.

Vo finálovej sérii play-off (hranej na tri výhry) sa ujali vedenia 1:0.

Goluža svojmu tímu verí

V stredu teda úradujúci slovenský hádzanársky šampión stojí pred dôležitým finálovým krokom. Ak uspeje, majstrovský mečbal by ho potom čakal v domácej THA v sobotu 25. mája.

V opačnom prípade by nasledoval štvrtý zápas v Považskej Bystrici 29. 5., prípadný piaty by potom prišiel na rad v sobotu 1. júna 2019 v Prešove.

S „prípadnými“ alternatívami však v Tatrane neuvažujú. Každý jeden z hráčov o inom, než o rozhodnutí o titule v najkratšom možnom termíne ani neuvažuje.

„To je síce v poriadku, no v prvom rade musíme ostať na zemi pevnými nohami,“ zdôrazňoval pred odchodom do dejiska druhého finálového duelu tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža.

„Najmä v domácom prostredí sila Považskej Bystrice stúpa. A hoci sme tam naostatok vyhrali tak ako doma o pätnásť gólov, sme si vedomí, že nás tam čaká veľmi ťažký zápas. Už aj som okúsil neprajnosť tamojšieho publika, ktoré dokáže vytvoriť búrlivú kulisu zápasu. To ale by malo byť burcujúcim elementom i pre našich hráčov. Iste, ľahké to tam mať nebudeme, no ja verím nášmu mužstvu.“

Rátajú aj s hustejšou atmosférou

„Je nám úplne jasné a rátame s tým, že atmosféra druhého finále bude, mierne povedané, hustejšia,“ tvrdil jeden z lídrov prešovského spojkového radu Oliver Rábek.

„Pre väčšinu z nás to však nie je žiadnou novinkou. V podstate sme s ňou stotožnení a vlastne nám môže svojím spôsobom aj trochu nahrávať. Sme rozhodnutí odohrať finálovú sériu na tri výhry. Práve stredajší zápas je podľa mňa v tomto smere najdôležitejší. Vraví sa, že nás čaká veľmi ťažký zápas. Ja zase zvyčajne vravievam, že každý zápas je vždy taký ťažký, aký si ho sami spravíme. Osobne verím, že dokážeme zopakovať ostatné dve výhry nad Považanmi. A je pritom jedno, akým gólovým rozdielom.“

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.