Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tatran má vicemajstrovi Chorvátska čo vracať

Tréner Peter Hatalčík (vpravo) sa nádeja, že hrať bude aj kapitán Antl. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 19. nov 2013 o 23:00

V Tatran handball arene sa stretne slovenský hádzanársky majster s vicemajstrom Chorvátska RK Nexe Našice.

Nadnárodná SEHA Gazprom South Stream League má dnes na programe predohrávaný zápas jedenásteho kola. Pre Tatran Prešov je to posledný domáci zápas nadnárodnej ligy v tomto roku.

PREŠOV. Tatran Prešov stratil v prebiehajúcom treťom ročníku nadnárodnej ligy všetky body iba s dvomi mužstvami. V obidvoch prípadoch s chorvátskymi celkami, majstrovskou Croatiou Záhreb a Nexe Našice.

"Nejde o žiadnu náhodu. Prehrali sme so špičkovými mužstvami jednej z hádzanársky najvyspelejších krajín sveta,“ podčiarkol tréner Tatrana Prešov Peter Hatalčík.

„Mimochodom, v predošlom kole SEHA GSS ligy hostil chorvátsky vicemajster úradujúceho majstra krajiny. Úrovňou patril k najlepším v tejto súťaži. Dve tretiny to bol vyrovnaný duel. Až v závere sa presadil Záhreb, ktorý napokon vyhral nad Našicami rozdielom piatich gólov. Aj z toho vyplýva, že do Prešova prichádza ďalší veľmi kvalitný súper. Stretnutie s Nexe Našice bude pre náš tím náročnou hernou previerkou. Chorvátsky vicemajster má tri kvalitné a variabilné spojky dobrého pivota a rýchle krídla. Navyše, tento súper je známy výbornou hrou v obrane.“

Najdôležitejší ten najbližší

Slovenský majster má SEHA GSS ligu i domácu extraligu dobre rozohranú. V tabuľkách oboch súťaží je na prvých miestach.

Zápasový program má Tatran podstatne bohatší ako jeho dnešný súper. Po zápase s RK Nexe Našice (aktuálne v nadnárodnej lige šiesty), vkročí slovenský majster do tretieho kola druhej najvýznamnejšej európskej súťaže Pohára EHF, sobotňajším domácim zápasom so slovinským RK Maribor Branik.

Najdôležitejší, je však vždy ten najbližší zápas, zvykne sa vravieť. „To je síce pravda, ale pravdou tiež je, že podvedome myslíme aj na Pohár EHF,“ netajil P. Hatalčík.

„Postup do skupinovej fázy je jedným z cieľov Tatrana. Rovnako však klubovým cieľom je postúpiť do Final Four SEHA GSS ligy. Nuž a týmto pohľadom je dnešný domáci zápas s Našicami, potom začiatkom decembra aj posledný v tomto roku v nadnárodnej lige v Srbsku s Vojvodinou Novi Sad, veľmi dôležitý. Príprava je obvyklá. Vieme, odkiaľ hrozí súperovo najväčšie nebezpečenstvo pre nás, poznáme jeho prednosti, vieme i o slabších miestach. Podstatné ale bude, pokračovať v nasadenom hernom kurze z predchádzajúcich stretnutí. Nepoviem nič nové, ale vychádzať musíme znova z kvalitnej obrany. Konkrétne musíme si dať pozor hlavne na dobre strelecky disponované a pohyblivé spojky RK Nexe. Dôležitý pre úspech, v ktorý veríme, je vždy výkon brankára. Samozrejme, byť efektívni v útočnej fáze. Naostatok v Topoľčanoch sa nepríjemne zranil Rado Antl. Nádejam sa však, že do začiatku dnešného zápasu bude v poriadku.“

Stretnutie 11. kola nadnárodnej SEHA GSS ligy Tatran Prešov – Nexe Našice povedú v Tatran handball arene (THA) od 18. hodiny srbskí arbitri Ivan Mosorinski a Aleksandar Pandževič. Delegátom je Božidar Durkovič, tiež zo Srbska.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.