Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Tatran má prvý semifinálový mečbal

Dominik Krok. Talentovaný hráč už stihol pózovať aj so svojím vzorom N. Karabatičom. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 27. apr 2012 o 22:00

Semifinálová séria play– off slovenskej hádzanárskej Tipos extraligy pokračuje dnes tretími zápasmi. Tatran Prešov a HC Sporta Hlohovec vedú nad svojimi súpermi 1. MHK Košice respektíve HC Štart Nové Zámky na zápasy zhodne 2:0.PREŠOV. Lepšiu východiskovú pozíciu má pred dneškom sedemnásobný slovenský šampión a obhajca majstrovského titulu Tatran Prešov.

Obhajca vo výhode

V prvom zápase zaťažil Tatran Prešov gólové konto 1. MHK Košice úctyhodnými 51 gólmi a duel vyhral rozdielom 19 gólov. V druhom vyhral na pôde súpera o päť gólov a tak ťažko predpokladať, že dnes mužstvo so skúsenosťami z najprestížnejších európskych pohárových súťaží do tretice v semifinále zakopne. Hlohovec má ťažšiu pozíciu v tom, že postupové ambície chce potvrdiť na palubovke novozámockého súpera, kde v prvom semifinálovom zápase po prehranom polčase o šesť gólov zápas otočil a vyhral o päť.

Hrali, koľko potrebovali

Obhajca titulu vykročil do semifinále tou správnou nohou. Rolu vysoko favorizovaného mužstva v domovskom stánku prešovskej Mestskej haly potvrdil uvoľneným a kvalitným výkonom, ktorý korunoval vysokým gólovým prídelom. V Košiciach však Prešov v zostave už aj s hráčmi, ktorých pred prvým súbojom s Košicami postihla nepríjemná črevná viróza, hernou kvalitou rozhodne neoplýval. Tatran ale zahral toľko, koľko potreboval. Strelecké rekordy síce nelámal, ale úlohu vyhrať naplnil. Prešovčania tak môžu pomýšľať na zlatú obhajobu. Košičania podľa slov trénera Jána Kolesára už skôr myslia na zápasy o bronz. Na košickej palubovke výkonmi zabrali tradičné opory. Saša Radčenko, autor šiestich gólov nielen dirigoval, ale aj dobre zakončoval. Rado Antl siedmimi presnými zásahmi splnil gólovú „normu“. Hoci čosi zahodil, na osem striel zo sťa dynamitom nabitej pravačky Domina Kroka košickí gólmami nestačili reagovať. Štyrmi gólmi prispel k druhej semifinálovej výhre Tomáš Číp, tromi Mišo Kopčo, dvomi Dajnis Kristopans, jedným už uzdravený Mišo Urban.

Prešov s Košicami dnes od 18. hodiny

Tretí semifinálový súboj Tatran Prešov – 1. MHK Košice sa začne v prešovskej Mestskej hale dnes o 18. hodine. „Odohrali sme dva dosť odlišné zápasy, ale v oboch sme vyhrali. V play–off sú z hľadiska postupu dôležité predovšetkým víťazstvá. Nuž a tie sme docielili. Pred nami je dnešný tretí zápas a v ňom rovnaká úloha. Sériu nemienime naťahovať, a to nám velí aj do tretice nad Košicami vyhrať,“ nechal sa počuť pred dnešným duelom kapitán Tatrana Prešov Radoslav Antl, ktorý nám zároveň aj prezradil, koho by si po očakávanom postupe želal za finálového súpera.“ V každom prípade je to Hlohovec. Ak už pre nič iné, tak určite pre oveľa, oveľa kultúrnejšie prostredie, s akým sa stretávame v Nových Zámkoch.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.