Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Tatran má prvé tri body

Úspešný strelec Prešovčanov Dávid Guba. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
SITA|Publikované 22. júl 2012 o 17:38

V druhom kole Corgoň ligy vyhrali futbalisti 1. FC Tatran Prešov doma nad Senicou 2:0.

PREŠOV. Už v 2. min mohli viesť domáci, pokutový kop po faule na Marcina však nepremenil Adam a loptu poslal vedľa ľavej žrde brankára hostí.

V prvej štvrťhodine zápasu videli diváci viacero dobrých šancí, loptu však vo vyloženej príležitosti za Diviša neposlal Blackburn, žrď trafil domáci Marcin a rovnako na opačnej strane opečiatkoval konštrukciu bránky aj Frýdek.

Väčšinou sa hralo na polovici domácich, hostia však prevahu nepretavili na gól, keď Varadi v 42. min tiež trafil do konštrukcie bránky.

V druhom polčase sa obraz hry radikálne zmenil. Domáci sa osmelili, v 52. min sa Guba pekne uvoľnil v šestnástke a z približne pätnástich metrov s prehľadom prekonal Švengera - 1:0.

V 65. min využil rýchly brejk Marcin, ktorý pekne potiahol loptu do šestnástky a prihral Pribulovi. Jeho strelu brankár hostí len vyrazil a odrazenú loptu Marcin odhlavičkoval do siete - 2:0.

Domáci mali ešte jednu dobrú šancu, Pribula však zaváhal a hostia mu loptu vzali. Seničania sa snažili vyrovnať, ale nevypracovali si nijakú väčšiu príležitosť na strelenie gólu.

Angel Červenkov (tréner Prešova): "Na môj vkus sme v prvom polčase urobili priveľa chýb. Snažíme sa hrať novým systémom, máme pripravených niekoľko variantov. Nebudem ich prezrádzať, aby som 'neprihral' našim ďalším súperom. Musíme zlepšiť fyzičku, čaká na nás veľa práce s mladými hráčmi."

Zdeněk Psotka (tréner Senice): "Chceli sme odčiniť domácu prehru z 1. kola proti Banskej Bystrici, no doplatili sme na dve veci. V prvom polčase na nepremieňanie šancí, v druhom sme síce v strede poľa vedeli zakombinovať, ale naši útočníci sa nepresadili v súbojoch jedného proti jednému, takisto ani nevystrelili na bránku. "

ico

1. FC Tatran Prešov - FK Senica 2:0 (0:0)

Góly: 52. Guba, 65. M. Marcin, ŽK: 45. Papaj, 65. M. Marcin, 73. Peter Lipták - 2. Varadi, 18. V. Koutný, 79. T. Kóňa, rozhodovali: Horváth - Tomčík, Vindiš, 1 550 divákov-

Prešov: Jak. Diviš - Bartek, P. Petráš, Krajník, Kolbas - Papaj (74. Lysjuk), Peter Lipták, Marián Adam, Pribula (82. Dolný) - Guba (73. B. Kostadinov), M. Marcin

Senica: Švenger - Krajčík, V. Koutný, Brabec, Kalabiška - Varadi (60. Jaroslav Diviš), Wijlaars (85. Hošek), T. Kóňa, Frýdek - Masaryk, Blackburn (68. M. Babic)