Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tatran má generálneho manažéra

Generálny manažér. Od prvých hodín v novej funkcii sa má čo obracať. (Autor: frk)
Sportnet|Publikované 3. jan 2013 o 23:00

Do funkcie generálneho manažéra v klube osemnásobného majstra Slovenska nastúpil Branko Benko.

Tesne pred odchodom na zápas Tipos extraligy do Považskej Bystrice oznámil majiteľ hádzanárskeho klubu Tatran Prešov Miloslav Chmeliar rozviazanie spolupráce s manažérom Miroslavom Šostákom k 31. decembru 2012. V prvý pracovný deň tohto roku do funkcie generálneho manažéra v klube osemnásobného majstra Slovenska nastúpil štyridsaťštyriročný Branko Benko.

PREŠOV. Muž, ktorý vyše dvadsať rokov žil a pracoval v USA má z predošlých pôsobísk bohaté manažérske skúsenosti. Naostatok zastával funkciu prednostu na prešovskej radnici.

Avšak ani šport mu nebol a nie je celkom cudzí. Venoval sa aktívne plávaniu a vodnému pólu. Pozícia generálneho manažéra v Tatrane Prešov je pre Branka Benka v profesionálnom živote novou výzvou.

„Pracoval som v zahraničných firmách, nadnárodných spoločnostiach i v samospráve. Pozícia, na ktorú som v Tatrane Prešov nastúpil, nezastrešuje len samotnú hádzanú, ale má širší záber. Obsahuje organizačné i ekonomické úlohy. Než som sa funkcie generálneho manažéra ujal, pochopiteľne, všetky náležitosti ďalšej činnosti sme si s majiteľom klubu detailne prešli. Jednou z mojich úloh teda bude pretaviť jeho predstavy do reality. Keďže Tatran Prešov sa chce v európskej hádzanej posunúť ešte vyššie, v prvom rade musím sceliť organizačný tím ľudí. Musím sa narýchlo oboznámiť, či všetci v ňom sú náležito vyťažení. Ak to bude potrebné, siahnuť aj po organizačných zmenách na konkrétnych postoch. Doposiaľ stáli veci väčšinou na jednom človeku. Predstavy majiteľa, a napokon aj moje sú také, aby každý si dôkladne zastrešoval svoju oblasť, na čo hodlám dbať aj dôsledne dohliadať,“ avizoval Branko Benko časť predstáv o novej funkcii generálneho manažéra Tatrana Prešov.

Kolotoč zápasov začne koncom mesiaca

Tatran Prešov mal naplánovaný začiatok prípravy na včerajší podvečer. Viacerí hráči slovenského šampióna mali ale povinnosti v slovenskej seniorskej i juniorskej, českej či lotyšskej reprezentácii, takže v kompletnom zložení by mali pokračovať na náročnú druhú časť sezóny, ktorú otvoria 31. 1. zápasom o Slovenský pohár s Michalovcami, potom zápasom Tipos extraligy s Hlohovcom a SEHA League s Lovčenom Cetinje.

Nuž a začiatkom budúceho mesiaca sa v Prešove už teraz tešia na prvé kolo skupinovej fázy Pohára EHF, v ktorom Tatran nastúpi doma proti lídrovi nemeckej bundesligy Rhein – Neckar Löwen.

„Samozrejme, ako prvé bolo po mojom nástupe nutné začať pracovať na zosúladení jednotlivých termínov súťaží. V prvom rade tie v Pohári EHF, od ktorých sa budú odvíjať ostatné. Začal som už preto rokovať aj s televíznou spoločnosťou, ktorá bude prenášať naše domáce zápasy v tejto druhej najvýznamnejšej súťaži hádzanárov v Európe. Len čo budú termíny Pohára EHF definitívne, automaticky budeme musieť prispôsobiť termíny našich zápasov v SEHA League aj domácej najvyššej súťaži. Predpokladám, že budúci týždeň by už termínová listina mala mať konkrétnu podobu,“ mienil B. Benko.

„S ňou potom súvisí aj zabezpečenie pobytov v Nemecku či Dánsku (KIF Kolding), kam by sme mali cestovať autobusom. Na Ukrajinu, do Záporožia, odkiaľ je náš tretí súper v skupinovej fáze Pohára EHF, skúmam už možnosti leteckej prepravy.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.