Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tatran má aj mládežnícky Česko–Slovenský pohár

Mladší dorastenci Tatrana prepísali pohárovú históriu. (Autor: TANPO)
Ján Leško|Publikované 4. jún 2018 o 22:00

Zverenci trénera Mareka Gernáta svoje kvality potvrdili ziskom ďalšej trofeje.

PREŠOV. Záver slovenskej majstrovskej hádzanárskej sezóny 2017/2018 v podaní Tatrana Prešov vyšperkovali jeho mladší dorastenci.

Zverenci trénera Mareka Gernáta, čerství majstri Slovenska, svoje kvality potvrdili ziskom ďalšej trofeje.

Mladí prešovskí hádzanári z turnaja v českom Zubří doviezli do klubovej vitríny Česko – Slovenský pohár v kategórii mladšieho dorastu.

Vôbec, ako prvé slovenské družstvo v histórii súbojov českých a slovenských majstrov a vicemajstrov túto cennú trofej.

Tatran Prešov má tak po tejto sezóne seniorských majstrov republiky, víťazov Slovenského a ČS pohára, držiteľov premiérového Ligového pohára, majstrov Slovenska v staršom a mladšom doraste, i vicemajstrov v kategórii starších žiakov.

Dokázali sa predať aj v Česku

Mladší dorastenci Tatrana Prešov v prvom zápase o ČSP v Zubří vyhrali nad HK Topoľčany 28:26, remizovali s Duklou Praha 22:22 a nad českým majstrov HK Sokol Veselí nad Moravou vyhrali 22:19.

„S touto partiou som strávil dva krásne majstrovské roky. Už v prvom sa vytvorila silná skupina tímových hráčov, ktorá postupne zbierala skúsenosti a dosahovala výsledky. Chlapci natrénované dokázali predať aj v závere sezóny. Ziskom ČS pohára potvrdili, že momentálne sú najlepší na Slovensku i v Česku, na čo môžu byť právom pyšní,“ uviedol na adresu svojho tímu tréner M. Gernát.

O Česko – Slovenský pohár v hádzanej mladších dorastencov 2017/2018 sa pričinili hráči: T. Danč, I. Adzima – P. Kimák –Fejko, T. Kažík, T. Fech, S. Demčák, D. Magdolen, T. Foriš, S. Kohút, R. Cmorej, J. Kravčák, Š. Stašík, E. Šulka, J. Surňák, R. Kopaňa, M. Jakubko. Tréner: M. Gernát. Realizačný tím: V. Leško, M. Boroň, R. Fech.

Titul z Prešova do Trebišova

Do posledného zápasu majstrovstiev Slovenska 2017/20128 starších žiakov hádzanej, ktoré sa konali od prvého do tretieho júna v Prešove, živilo nádej na majstrovský titul aj družstvo usporiadajúceho klubu šampionátu.

Starší žiaci Tatrana však dosť nečakane najtesnejšie prehrali s Martinom.

Zverenci trénera R. Kravčáka ale nezvládli ani kľúčový zápas o titul so Slavojom Trebišov.

Ten sa hral v ohlušujúcej atmosfére zaplnenej haly, ktorú vytvorili fanúšikovia oboch klubov.

O výsledku tejto vyrovnanej partie rozhodlo posledných šesť minút. Kým Prešov nedokázal v nich skórovať ani raz, Trebišov štyrmi gólmi rozhodol o titule.

Zaslúžene, pretože sitom turnajových stretnutí prešiel bez bodovej straty. Zemplínčanom pritom primát zaručoval aj nerozhodný výsledok s Prešovom, Šarišanom len výhra akýmkoľvek rozdielom.

Zo súboja na ihrisku i v hľadisku vyšli napokon víťazne hráči a priaznivci Slavoja Trebišov.

Konečné poradie: 1. Slavoj Trebišov, 2. Tatran Prešov, 3. MHáK Martin, 4. Topoľčany, 5, Modra, 6. Stupava, 7. Kysucké Nové Mesto.

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.