Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tatran kráčal víťazným krokom aj doma

Výhra nad Považskou Bystricou. Dominik Krok z Prešova zakončuje pred brankárom Považskej Bystrice Ladislavom Kovačinom. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 22. okt 2012 o 22:00

Druhý raz v tejto sezóne upaľoval slovenský hádzanársky majster rovno zo zápasu SEHA Legue na Balkáne na súboj o body v slovenskej Tipos extralige.

Druhý raz v tejto sezóne upaľoval slovenský hádzanársky majster rovno zo zápasu SEHA Legue na Balkáne na súboj o body v slovenskej Tipos extralige vo vlastnej Tatran handball arene. Po sobotňajšom stretnutí v Bosne a Hercegovine s Izvidačom Ljubuški, ktorý sa začínal o 20. hodine, čakal Tatran Prešov na druhý deň domáci zápas s Považskou Bystricou.

PREŠOV. Výprava Tatrana Prešov dorazila pred Tatran handbal arenu v nedeľu krátko popoludní. Síce po dlhej ceste, no spokojná s dosiahnutými výsledkami na Balkáne.

Slovenský majster pripravil v Macedónsku prvému víťazovi SEHA League Vardaru Skopje prvú prehru v novom ročníku nadnárodnej ligy.

Tatran uspel i na pôde stále sa zlepšujúceho Izvidaču Ljubuški. Nuž a do tretice na konci „rozcestovaného“ uplynulého týždňa Prešov zvíťazil aj v súboji prvého s druhým v slovenskej extralige.

Prešovskí hádzanári počas siedmich dní prešli za súpermi ôsmimi krajinami. Úspešné putovanie po Balkáne zavŕšili domácim nedeľným víťazstvom nad Považanmi.

Najväčší ohlas mala ale štvorgólová výhra Tatrana nad Vardarom v Skopje. Prešov nerozbehol sezónu v očakávanej forme. V SEHA League prehral v čiernohorskom Cetinje s Lovčenom najtesnejším rozdielom.

V slovenskej extralige síce herne neoslňoval, no proti Košiciam, ktorým nastrieľal 51 gólov, si spravil chuť i zdvihol sebavedomie pred cestou za súpermi z balkánskych krajín.

Na horúcej palubovke Vardaru to už bol iný Tatran. Víťaza Final Four z predošlej sezóny na vlastnom ihrisku takmer nepustil k slovu. Prešov hru režíroval a zápas napokon doviedol do úspešnej koncovky.

Darček mužstva dedovi Rašičovi

Pre trénera Tatrana Prešov Djordje Rašiča mal zápas s Vardarom Skopje osobitú príchuť. S trénerom Vardaru Veselinom Vujovičom sú bývalými spoluhráčmi zo slávnej éry Metaloplastiky Šabac v meste, v ktorom sú obaja doma.

„Pred odchodom na zápasy s Vardarom i Izvidačom sme počas dvoch týždňov hrali len zápasy Tipos extraligy s Modrou a Košicami. Takže času na patričnú prípravu sme mali dosť. Už súboj s Košicami naznačil, že mužstvo herne stúpa. V Skopje sa to len potvrdilo. Vardaru sme vnútili náš štýl hry, po desiatich minútach viedli 8:2, čím sme vytvorili základ konečného úspechu. Pre mňa to bola prestížna výhra nad kolegom a priateľom Veselinom. Zároveň ale aj ten najkrajší darček, aký mi mužstvo mohlo dať, keďže po výhre nad Vardarom mi prišla z Florencie, kde hráva basketbal môj syn Alexander, radostná správa. Jeho manželka v meste milencov porodila dcérku a moju prvorodenú vnučku Júliu,“ pochválil sa už na ostrove Hvar, kde Prešov po výhre v Skopje regeneroval a chystal sa na zápas s Izvidačom Ljubuški, čerstvý dedo Rašič.

Pred následným zápasom v Hercegovine však tréner upozorňoval, že Izvidač nebude ľahkým súperom. A veru nebol. Tatran sa však i na tento súboj dokázal správne koncentrovať. Zase boli výborné priemerné výkony jednotlivcov, ale zase rozhodla sila prešovskej hádzanárskej partie.

Ljubuški bojovali a tvrdosť rozdávali do samého konca. Prešov ale s prehľadom aj koncovku tohto súboja ukontroloval.

Pomalší rozbeh, zdrvujúci finiš

Po zápase s Izvidačom Ljubuški nasledovala večera a šlo sa domov. V nedeľu na pravé poludnie sa už autobus s prešovskou výpravou blížil k Tatran handball arene, v ktorej o osemnástej hodine nastúpil v tabuľke prvý Tatran Prešov proti aktuálne druhej Považskej Bystrici.

Majster, na rozdiel od Považanov, pôsobil malátnejším dojmom. Hostia hrali rýchlejšie a na neudržanie bol predovšetkým ich desaťgólový kanonier Zdráhala.

Polčas vyhrala Považská Bystrica o tri góly, lepšie finišovali Prešovčania. V bráne sa uchytil Verkič, výbornými momentmi sa predviedol autor štyroch gólov Radčenko i šesťgóloví Rábek s Petrom, päťgólový Hrstka.

Po Vardare a Izdivači sedemgólovú „normu“ do tretice naplnil Kristopans. „Ukázalo sa, že Považania nie náhodou sú v tabuľke druhí. Ozaj majú celkom dobrý tím,“ povedal na adresu súpera brankár Tatrana Prešov Svetislav Verkič, ktorý proti nemu vytiahol niekoľko excelentných zákrokov.

„My sme mali zase v nohách ťažké zápasy s Vardarom a Izvidačom. Po ceste domov sme sa zakrátko po príchode pomalšie rozohrávali. Preto prvý polčas z našej strany vyzeral tak, ako vyzeral. V druhom sa ale mužstvo poriadne skoncentrovalo, vedelo, ako na tohto nepríjemného súpera a nakoniec sa očakávaný rezultát dostavil.“

Zajtra N. Zámky, v sobotu Topoľčany aj Doboj

Tri zápasy si odkrútili v priebehu jedného týždňa a rovnako tri čaká na Tatran Prešov v tomto týždni. Už zajtra o 18. hodine nastúpi slovenský hádzanársky líder v Tipos extralige na palubovke Tatran handball areny (THA) proti HC Štart Nové Zámky.

Nuž a v sobotu 27. októbra sa v THA udeje to, čo hádzanárske Slovensko ešte v takejto podobe nezažilo. V jedno odpoludnie budú na programe dva zápasy v dvoch národných súťažiach. O 15.30 hod. odohrá Tatran Prešov extraligové stretnutie s Topoľčanmi a o 18. hodine sa stretne v zápase siedmeho kola SEHA League so Slogou Doboj z Bosny a Hercegoviny.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.