Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tatran je v otázke posíl skromný

Optimizmus. Ako dlho vydrží úsmev trénerovi J. Kostelníkovi (vpravo) a majiteľovi Tatrana M. Remetovi? (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 30. dec 2013 o 23:00

Prešovskí futbalisti nepôjdu v príprave do zahraničia, v otázke posíl sú v klube skromní.

PREŠOV. Na sklonku starého roka a začiatku nového ešte druholigoví futbalisti Tatrana Prešov dovolenkujú, alebo si doliečujú staré zranenia z jesennej fázy ročníka.

Budúci týždeň sa rozbehne zimná príprava. Na rozdiel od corgoňligovej etapy bude chudobnejšia o zahraničné herné sústredenie.

Naplánovaný je však kondičný týždenný výcvikový tábor vo Vysokých Tatrách koncom februára.

Do začiatku jarnej časti zápolení zelenobieli absolvujú do desať prípravných stretnutí so súpermi rôzneho kalibru vrátane tých z najvyššej súťaže (Slovan, Košice, Banská Bystrica).

Prešovčania sa nevyberú do cudziny za žiadnym rivalom, niektoré súboje odohrajú v Národnom tréningovom centre v Poprade alebo doma na umelej tráve. Generálkou na odvetné boje bude duel s Trebišovom.

Pri posilách sa musia uskromniť

Pred časom tréner Jozef Kostelník avizoval, že až po debate s majiteľom klubu Miroslavom Remetom a valnom zhromaždení bude múdrejší v tom, ako sa prípadne bude môcť doplniť súpiska.

„Ideme ďalej...,“ usmial sa kouč. Nedopovedaná myšlienka nahrala na smeč otázku: Idete teda na postup, alebo to necháte na vývoj a zariadite sa podľa toho, ako sa vyvinie situácia?

„Uvidíme, čo sa vykryštalizuje. Pokiaľ ide o posily, zatiaľ nemožno nič konkretizovať. Isté je však to, že rozpočet sa navyšovať nebude a musíme sa uskromniť pri hľadaní nových hráčov. Je na nás, ako sa zariadime. Pravdu povediac predpokladal som, že naše možnosti budú limitované. Niečo podobné bolo i v lete.“

Platí však už skôr povedané, že Šarišania sa budú obzerať najmä po adeptoch do ofenzívy a predovšetkým pohotoví strelci sú žiadaní.

Minimálne dvaja súci hráči sú aktuálni, ale všetko bude závisieť od toho, koľko takéto príchody budú stáť.

Vylúčení nie sú kandidáti ani zo zahraničia, pokiaľ budú voľní a dostupní. Nejaké tipy už podsúvajú manažéri, čosi má v hlave aj kormidelník.

„Je možné, že niekto nový sa ukáže už na začiatku prípravy, prípadne v jej priebehu.“

Zatiaľ je isté iba to, že hosťovanie v Bardejove sa končí Dzúrikovi a možno Tatran stiahne aj ďalších jednotlivcov z hosťovačiek tiež v nižších súťažiach.

S prísunom kandidátov z juniorky nemožno príliš počítať. „Ide o mladých chlapcov, ktorí sa musia najprv vyhrať v III. lige.“

Maródi sa zapoja neskôr

Funkcionárom klubu prichodí ešte doriešiť aj ďalšie pôsobenie Dolného a Kačalu, ktorým vypršali kontrakty.

Nepredpokladá sa, že by klub nejakého hráča predal, hoci niektorí futbalisti boli v merku iných tímov, ale vraj nešlo o vážny záujem a k žiadnym rokovaniam dosiaľ nedošlo.

Do naberania kondície a fyzickej sily sa nezapoja všetci členovia kádra od začiatku. Absencie sa budú týkať hlavne maródov. Ako Krajník, tak i Dolný sa podrobili v uplynulom období operáciám (koleno, resp. priťahovač) a je otázne, kedy budú fit.

V každom prípade J. Kostelník mieni naordinovať také tréningové dávky, aby boli jeho zverenci v jarnom programe medzi špičkou a atakovali postupovú métu.

Uvedomuje si však, že borci schopní zúročiť možnosti by sa mu zišli ako soľ, lebo v jeseni mohla byť vizitka ešte krajšia, nebyť miestami až úbohej koncovky.

„Lenže zohnať kanoniera nie je také jednoduché, každé mužstvo ho chce mať vo svojich radoch. Rozhodne sa však pokúsime niečo vymyslieť,“ pousmial sa tréner Tatrana.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.