Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Tatran je pripravený na odvetu so Záporožím

Roman Lamač. S uzdravenými hráčmi má svoje plány. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 7. mar 2013 o 23:00

Dnes priletí na košické letisko výprava zajtrajšieho súpera prešovských hádzanárov v skupinovej fáze Pohára EHF.

Dnes priletí na košické letisko súkromným lietadlom výprava zajtrajšieho súpera prešovských hádzanárov v skupinovej fáze Pohára EHF. Odvetné stretnutie štvrtého kola skupiny B tejto druhej najvýznamnejšej európskej súťaže hádzanárov medzi Tatranom Prešov a ukrajinským HC Motor Záporožie sa začne zajtra o 20.30 hodine.

PREŠOV. Záujem o tento pohárový zápas je v Prešove opäť značný. Akurát fanúšikovia nie sú nadšení na tunajšie pomery neskorým začiatkom stretnutia, ktoré povedú chorvátski arbitri D. Jurinovič a M. Mrvica.

Čas si ale nevybrali Prešovčania. Ten vždy určí riadiaci orgán súťaže. Keďže odvetné stretnutie Pohára EHF Tatran Prešov – Motor Záporožia priamy prenosom vysiela televízna spoločnosť Digi Sport, začiatok je daný aj touto skutočnosťou.

Zajtra zavíta do THA opäť súper zvučného mena. Navyše, odhodlaný osemnásobnému slovenskému majstrovi a desaťnásobnému držiteľovi Slovenského pohára oplatiť prehru 27:32 z prvého zápasu v Záporoží.

Dôkazom, že to Ukrajinci myslia vážne je aj fakt, že po neúspešnom výsledku so Slovákmi Motor hneď siahol po zmene na trénerskej lavičke. Dnes už pricestuje s novým hlavným kormidelníkom Mikolom Stepancom.

„Málokto od nás čakal, že to silnému Motoru doma tak zavaríme,“ nazdával sa tréner Tatrana Prešov Roman Lamač.

„V Záporoží však naše mužstvo zahralo veľmi dobre. Vyhralo o päť gólov, čo si napokon odniesla hlava dnes už bývalého trénera HC Motor N. Čigarjova. Predpokladám, že dnes k nám príde súper, ako sa vraví, poriadne nažhavený, odhodlaný odčiniť domáci neúspech. Osobne si myslím, že to zajtra bude celkom iný zápas ako pred dvomi týždňami na ukrajinskej pôde. Motor má stále kvalitný káder. Preto vravím, že nás čaká ťažší zápas než bol ten prvý.“

A preto R. Lamač kuje na súpera nové plány. „Víťazný zápas s Motorom som doma detailne rozoberal. Myslím, že do našej hry by sme zase mali vniesť niečo nové, čím by sme súpera prekvapili a hádam i zaskočili. Bolo by dobré to čímsi oživiť, vyrukovať s niečím novým, ale účinným.“

Konkrétne zámery tréner tají

Do zostavy Tatrana sa po zranení vracajú dvaja hráči. Spojka Oliver Rábek už nasával zápasovú atmosféru počas Final Four Slovenského pohára.

Aktuálna informácia z prešovského tábora prezrádza, že na palubovku sa už chystá aj pivot Tomáš Mažár.

„Oli Rábek je pripravený hrať,“ tvrdil včera jeho tréner. „Aj Mažár, zdá sa bude pripravený. Pre nás by to bol optimálny stav, mať zase k dispozícii tých hráčov. Patrí sa ale spomenúť, že Žarko Pejovič zaskočil na Rábekovom poste vskutku veľmi dobre. S nedávnymi maródmi mám svoje konkrétne zámery. Tie si ale ešte nechám v talóne.“

V stredu Tatran Prešov nehral zápas SEHA League s Izvidačom Ljubuški, ktorý nepricestoval pre virózu v svojom mužstve.

„V podstate po Slovenskom pohári sme ladili všetko na zápas Pohára EHF. Napríklad včera sme mali tréning s technicko–taktickým zameraním. Už aj s hráčmi, ktorí sa nám opäť núkajú do zostavy. Aj v súboji s Motorom hodláme potvrdiť vzostupnú tendenciu výkonov. Pochopiteľne, domáce prostredie s tradične perfektnou diváckou kulisou chcem zúročiť na ďalšiu výhru.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.