Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Tatran je na čele SEHA League aj Tipos extraligy

Oliver Rábek. Dnes asi nastúpi proti bývalým spoluhráčom. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 23. okt 2012 o 22:00

Tri zápasy odohrali v dvoch národných súťažiach hádzanári Tatrana Prešov v minulom týždni a tri ich čakajú aj v tomto.

Dnes od 18. hodiny je v TATRAN handball arene na programe zápas Tipos extraligy Prešov – Nové Zámky, v sobotu o 15.30 hrá Tatran doma s Topoľčanmi a o 18. h nastúpi v SEHA League proti Sloge Doboj.

PREŠOV. Dve ostatné výhry v SEHA League, v Macedónsku nad Vardarom Skopje a v Bosne a Hercegovine nad Izvidačom Ljubuški, vyniesli osemnásobného slovenského hádzanárskeho šampióna na čelo aktuálnej tabuľky nadnárodnej ligy.

Tatran Prešov kraľuje aj slovenskej extralige, ktorú suverénne vedie bez jedinej bodovej straty.

Slovenský majster je po piatich odohraných stretnutiach SEHA League na špici tabuľky s dvanástimi získanými bodmi, rovnako ako Nexe Našice, avšak s lepším skóre pred týmto chorvátskym tímom.

Tretí je aktuálne Vardar Skopje, štvrtá Croatia Záhreb odohrala o zápas menej, piaty je Metalurg Skopje, šiesty čiernohorský Lovčen Cetinje, na pôde ktorého Prešovčania utŕžili zatiaľ jedinú prehru v tejto súťaži, siedmy je bieloruský Meškov Brest, ôsmy Izvidač Ljubuški, deviaty Borac Banja Luka, desiata Sloga Doboj (všetci BaH).

Svoje súčasné postavenie v SEHA League si môžu prešovskí hádzanári upevniť už túto sobotu v zápase so Slogou Doboj, v ktorom sa stretne prvý v tabuľke Tatran s momentálne posledným tímom súťaže, ktorý na prvý bodový zápis v nadnárodnej lige ešte len čaká.

Tatran Prešov vedie aj slovenskú Tipos extraligu. V nej nenašiel premožiteľa ani v ostatnom stretnutí na domácej pôde s druhou Považskou Bystricou.

Považania pritom polčas v Prešove vyhrali o tri góly. Tatran sa ale po ceste z turné po Balkáne rozohral a vo finiši strhol vedenie na svoju stranu a zápas doviedol do víťazného konca s päťgólovým náskokom.

Dnes od 18. hodiny hostia v tabuľke prví Prešovčania siedmy HC Štart Nové Zámky. Jasným favoritom tohto duelu je úradujúci slovenský majster, ktorý stále nemôže rátať s maródmi T. Mažárom, Mi. Urbanom a R. Drobňákom.

Na druhej strane po chorobe hrali už D. Krok i R. Pekár. Dá sa však očakávať, že tréneri D. Rašič a I. Pompoš i dnes siahnu po niektorom z talentovaných mladíkov z prešovskej hádzanárskej liahne.

Dorastenci L. Urban, Michchniewicz, S. Orlovský, Šterbinský, Vernarský už naznačili, že je s nimi možné rátať i v zápasoch seniorov.

Vstupenky aj na medzištátnu hádzanú

Po strede bude najbližšia sobota v TATRAN handball arene svedkom premiérového dvojstretnutia Tatrana Prešov so súpermi z dvoch národných súťaží.

O 15.30 hod. sa začne stretnutie 11. kola Tipos extraligy Prešov – Topoľčany a po krátkej prestávke, o 18. h príde na rad zápas 7. kola SEHA League Tatran Prešov – Sloga Doboj. Vstupné na tieto dva sobotňajšie zápasy bude jednotné 5 eur.

V Prešove začali predávať aj vstupenky na medzištátny kvalifikačný zápas hádzanárov o postup na ME 2014 v Dánsku, Slovensko – Maďarsko, ktorý sa uskutoční v nedeľu 4. novembra 2012 od 17. hodiny v prešovskej THA.

Vstupenky v cene 6 eur sa dajú zakúpiť od pondelka do piatka od 14. do 18. hodiny na recepcii THA. K dispozícii však budú aj v pokladnici pred dnešným zápasom Prešova s Novými Zámkami a taktiež pred spomenutými sobotňajšími duelmi s Topoľčanmi a Dobojom.

Permanentné vstupenky a voľné vstupy, vydané Tatranom Prešov na sezónu 2012/2013, platia aj na medzištátnu hádzanú.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.