Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tatran hrá s Liptákmi, ktorí ešte nevyhrali

Bojovať. To si hovorí aj skúsený Poliaček (vľavo). (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 19. sep 2013 o 22:00

Druhá najvyššia futbalová súťaž nastávajúcim desiatym kolom vyčerpá polovicu svojho jesenného programu.

Priaznivci Tatrana Prešov veria, že medzi tímami, ktoré sa uržia popredí, budú aj zelenobieli, momentálne majú dvojbodovú stratu na bardejovského lídra.

PREŠOV. Stále platí, že kto chce mať najlepšiu štartovaciu pozíciu pred jarnou fázou, nesmie strácať body ani na súperových ihriskách.

To sa však zverencom trénera Jozefa Kostelníka nie príliš darí. Naposledy znovu vonku nepochodili – v doterajšom priebehu už tretí raz zo štyroch vystúpení.

Pritom Rimavská Sobota nie je celkom, ktorý by ukazoval smer v zápoleniach čo do kvality.

Čo bolo hlavnou príčinou porážky? Na to sme sa spýtali jedného z najskúsenejších jednotlivcov – Miroslava Poliačeka. „Hlavne to, že sme nevyužili svoje šance a nechali sme si streliť lacný gól.“

Pritom hostitelia podľa jeho slov hrajú stále rovnako a spoliehajú sa hlavne na bojovnosť, kým cítia šancu na dobrý výsledok.

Ašpirantovi na špicu by sa nemalo stať, aby sa dopustil takého fatálneho omylu, akým je nepresná prihrávka, ktorá spôsobí prečíslenie a úder do nesformovaných radov.

Bol to ďalší dôkaz o netaktickej zrelosti, s ktorou sa tiež Prešovčania vzhľadom na zaradenie mnohých menej skúsených pasujú. Najväčším balvanom, s ktorým si ale nevedia rady, je strelecká impotencia.

„Ťahá sa to už naozaj nie rok-dva, ale dlhšie. Škoda, lebo nebyť toho, boli by sme celkom inde. Stačilo by pritom premeniť iba časť šancí a potom by bol krajší pohľad na tabuľku.“

Nedá sa hráčom uprieť, že by ich to netrápilo, aj hľadajú možnosti, ako vyjsť zo začarovaného kruhu, ale stále je to rovnaké.

„Zhovárame sa o tom, na tréningu nácviku streľby venujeme naozaj dosť priestoru. Tam nie je žiadny problém, lopta ide tam, kam má, ale v zápasoch je to celkom iné. Asi je to hlavne o potrebnom šťastí, ktoré nás naďalej obchádza.“

Oprášiť hody

Problém bude ukrytý kdesi v psychike. Je jedno, či sa v tutovke ocitne mladší alebo ostrieľanejší hráč, vizitka je zakaždým rovnaká.

„Čím ďalej, tým viac si uvedomujeme, o čo nás nedostatočné zakončenie oberá, a treba veriť, že sa to čím skôr zlepší.“

Čím viac možností mužstvo spáli, tým je z toho výraznejšie mimo a tlak na aktérov narastá. Lenže tomu treba vedieť čeliť a rovnako sa dokázať vyrovnať s kritikou aj spytovaním si svedomia. „S tým si sami musíme poradiť.“

Nie každý duel dopadne tak úrodne ako vstupný s béčkom Trnavy, ale nechce sa veriť, že vtedy si východniari vyčerpali svoju streleckú kvótu.

V rámci 10. kola zajtra o 15. hod. Tatran privíta Liptovský Mikuláš. Naposledy si Prešovčania merali sily s celkom, ktorý ešte neprehral, teraz to zase bude súper, čo dosiaľ nevyhral.

„Je jasné, že chceme, aby táto skutočnosť platila i po tomto stretnutí a neumožníme rivalovi, aby sa u nás uchytil. Pokiaľ by tak stalo, nebolo by to vôbec dobré. Naša priorita je víťazstvo,“ dodal M. Poliaček.

Jeho i ďalších spoluhráčov čakajú v nasledujúcich dňoch zhustené povinnosti, lebo budúci týždeň vkročia do ďalšej fázy Slovenského pohára doma s D. Stredou, ale to nič neuberá na chuti na oboch frontoch sa naplno presadiť.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.