Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tatran hodlá potvrdiť pozíciu lídra v skupine Ligy majstrov

„Vyučená“ spojka Roman Carapkin alternuje v Tatrane na poste pivota. (Autor: TANPO)
Ján Leško|Publikované 5. okt 2018 o 22:00

Tatran Prešov je odhodlaný pokračovať v nasadenom úspešnom ťažení na medzinárodnom poli.

PREŠOV. Slovenský hádzanársky šampión v strede týždňa zdolal v nadnárodnej lige ambiciózneho chorvátskeho vicemajstra Nexe Našice.

Dnes si trúfa zvládnuť aj zápas štvrtého kola C-skupiny Ligy majstrov EHF, ktorej lídrom sú po troch výhrach prešovskí hádzanári.

Do TATRAN handball areny zavítajú dnes Čechovskí Medvedi z Ruska (18. hod.).

Tréner Goluža je optimistom

Prešovčania sa na špicu C-skupiny Ligy majstrov vyšvihli po víťazstvách v Turecku nad Besiktasom Istanbul, doma s dánskym Bjerringbro-Silkeborg a v Macedónsku nad Metalurgom Skopje.

Ich dnešný súper je momentálne v skupine bez bodu predposledný, keď prehral so Silkeborgom, Sportingom aj s Besiktasom a pred Metalurgom Skopje je iba s lepším skóre.

Tieto fakty síce pasujú Tatran Prešov do roly favorita, no ruský tím ani náznakom nemienia podceniť.

„Po náročnom programe a sérii stretnutí v ostatných dňoch nás čaká ďalší ťažký zápas,“ upozorňuje chorvátsky tréner slovenského majstra S. Goluža. „Rusi sú zatiaľ v skupine bez bodu, no je to stále veľmi dobré mužstvo. Osobne som ale optimista, viem, na čo moji zverenci majú, čo dokážu. Hráme doma a tak sa spoliehame aj na výraznú podporu publika.“

Carapkin hral za „medveďov“ šesť rokov

Prešov, ktorého cieľom je postup z C-skupiny, má v európskych súťažiach s Čechovskými Medveďmi vyrovnanú bilanciu šiestich duelov, avšak v dvoch ostatných nad nimi dvakrát vyhral.

Tréner Goluža nebude ani dnes mať k dispozícii stále zranenú spojku Dominika Kroka ani pivota Leona Vučka.

Popri Ante Babičovi na tomto poste momentálne alternuje inak hráč spojkového radu Roman Carapkin.

Hádzanár, ktorý do Tatrana Prešov prestúpil práve z klubu Čechovských Medveďov.

„Za nich som hral tri roky v mládežníckych výberoch, ďalšie tri som pôsobil už v seniorskom tíme ako profesionálny hráč klubu. Odvtedy sa toho tam ale dosť zmenilo. Viacerí skúsení hráči odišli, nahradili ich mladí, ale zato ambiciózni hádzanári. Na to, že prichádzajú moji krajania, z môjho materského klubu, vôbec nehľadím. Momentálne som hráčom i srdcom Prešovčan a za jeho farby hrám ako najlepšie viem. Na poste spojky, ale už aj v predošlej sezóne som hrával aj pivota. Čo sa týka samotného dnešného zápasu, naším cieľom je pokračovať v nastúpenom trende, upevniť si pozíciu lídra skupiny. Hráme navyše doma, pred výborným publikom, ktoré nechceme v žiadnom prípade sklamať. Sme pripravení ísť na maximum za ďalším víťazstvom. Avšak s vedomím, že „medveďov“ neradno podceniť. Tí síce prehrali so Sportingom i Besiktasom, no len tesne. Preto iba stopercentný výkon nám dá šancu na splnenie našich zápasových predstáv. Aj ja verím, že aj po tomto stretnutí radosť z úspechu prepukne na našej strane.“

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.