Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Tatran dnes s Kopřivnicou, zajtra s Považskou Bystricou

Sportnet|Publikované 19. sep 2008 o 22:00

Tento víkend odohrajú v prešovskej Tatran handball aréne opäť dva zápasy v dvoch najvyšších republikový súťaží. V českej Zubr extralige sa Tatran

Prešov stretne dnes od 18.hodiny s HC Kopřivnice. Zajtra o 16.hodine začne súboj tradičných rivalov v slovenskej extralige. Prešov privíta doma Považskú Bystricu.

PREŠOV. V českej extralige odohral obhajca prvenstva zatiaľ jeden zápas. V prvom kole mal Tatran Prešov voľný žreb, v druhom zvíťazil v Tatran handball aréne nad Hranicami 39:28. V slovenskej extralige sú odohrané tri kolá. Po výhre v Bardejove (36:22), doma nad Košicami (40:33), Prešov uspel uplynulú stredu aj v Hlohovci po výsledku 39:28.

Príprava na Ligu majstrov

Obe súťaže, v ktorých prešovskí hádzanári súbežne štartujú, sú predovšetkým prípravou na účinkovanie v Lige majstrov. V tejto najprestížnejšej európskej súťaži hodlajú Prešovčania postúpiť zo skupinovej fázy. "Bez toho, aby sme niekoho podceňovali, to ozaj ponímame tak. Liga majstrov je pre nás ozaj vrcholom," zopakoval tréner Tatranu Prešov Rastislav Trtík a dodal. "Zároveň je to aj ťažká skúška, pretože dobre vieme akí silní súperi nás čakajú. Ako je známe, začíname druhého októbra v Hamburgu. Potom nás čaká doma CZ Belehrad a FC Kodaň Handbold A/S. takže aj ostatný zápas v Hlohovci nám slúžil na precvičenie si hlavne obranných variantov. Myslím, že na naše pomery obrana 3 2 1 funguje veľmi dobre. Určitý priestor, podľa súpera, nechávame aj na "štyri dvojku". Alternatívou je aj "nula šestka", avšak v aktívnejšom poňatí ako ju hralo mužstvo donedávna."

Tréner o jednotlivcoch

Tieto systémy majú konkrétnu nadväznosť na jednotlivých hráčov. R. Trtík ich priebežne vyhodnocuje. "V bráne je aktuálnou jednotkou Krupa. Post dvojky je otvorený pre Kaminského aj Meluša. Z krídelníkov sa výborne rozohral Kozlov. Dobre naskočil aj Mokriš. Ideálne to ale stále nie je na pravom krídle. Fuňak výkonnostne trochu stagnuje. Zrejme je to aj dôsledok aj vysokého zaťaženia v minulej sezóne. Verím, že čoskoro aj on sa výkonnostne opäť naštartuje. Na ľavej spojke hrá prím Pekár. V ostatných zápasoch, ale zo zdravotných príčin, s veľkým sebazaprením. Na strednej spojke je tradične spoľahlivý Radčenko. Vhodne sa dopĺňajú pivoti Dudáš s T. Mažárom. Prvý z nich zahral výborne s Košicami, druhý zase v Hlohovci. Jedným z najlepších a najaktívnejších sa mi javí na pravej spojke hrajúci Huňady. Plní taktické pokyny, takmer ideálne zapadá do hernej koncepcie, ktorú razíme. V obrane aj v útoku. Pomaly sa nám zobúdza aj Mikéci. Jeho rezervy sú hlavne v mentálnej oblasti. Hlavne, aby správne chápal boj o pozíciu na ihrisku. Tumidalský, to je absolútne spoľahlivý univerzálny hráč v tíme. S Marušákom naposledy zahrali veľmi dobre stredný obranný blok. Momentálne sme teda v časovaní formy mužstva na kľúčové zápasy v Lige majstrov."

Chcú na nich vybehnúť

Aj keď tréner obhajcu slovenského majstrovského titulu a prvenstva v českej extralige uvažuje výhľadovo, R. Tríka s Tatranom Prešov čakajú už spomenuté dva víkendové duely. "Kopřivnice sú klubom s bohatou hádzanárskou tradíciou. Pred touto sezónou sa mužstvo posilnilo. Oporou je brankár Luděk Fabián. Ak mu vyjde deň, doslova vie medzi žrďami čarovať. Máva však aj vyložene slabé dni. Otázne je, aký vychytí u nás. Podobne, kolísavými výkonmi, dá sa charakterizovať Kopřivnice ako tím. Čaká nás teda značne nevyspytateľný súper. Pokiaľ ide o Považskú Bystricu, tá si polepšila návratmi skúsených českých hádzanárov Straku a Tumu. Pred nami je ozaj zaujímavý hádzanársky víkend. Nuž a pri našom nabitom programe, nemáme veľa času rozmýšľať, akí to súperi k nám prichádzajú. Jednoducho na nich vybehneme a pôjdeme si za svojim cieľom aj v oboch najbližších zápasoch."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.