Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tatran dnes hostí Croatiu Záhreb

Svetislav Verkič. Aj dnes sa spolieha na podporu fanúšikov. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 11. feb 2013 o 23:00

Najprv sa do zostavy Tatrana Prešov vrátil Žarko Pejovič. O pár dní na to sa konečne v Prešove objavil aj brankár Svetislav Verkič.

Obaja legionári z Čiernej Hory a Srbska nestihli začiatok prípravy na odvetnú časť hádzanárskej sezóny 2012/2013 ani prvé zápasy pre zdĺhavé vybavovanie pobytových formalít.

PREŠOV. Čiernohorec Ž. Pejovič hral za Tatran už Tipos extraligu v Michalovciach. Srbský gólman S. Verkič to stihol až tesne pred šlágrom s lídrom bundesligy, nemeckým Rhein – Neckar Löwen.

V piatok predpoludním sa hlásil trénerovi R. Lamačovi a na druhý deň stál od začiatku v bráne slovenského majstra v premiérovom zápase skupiny B Pohára EHF.

V štvrťfinále Slovenského pohára i v extraligových dueloch v Hlohovci a v Michalovciach Verkičovi kolegovia Krupa a Vernarský mužstvo Tatrana, pravda za slabšou obranou, nepodržali.

A tak všetci v prešovskom klube spoliehali na návrat srbského legionára medzi, mimochodom, úplne nové konštrukcie brán v Tatran handball aréne.

Hoci „Verki“ vyše dvoch týždňov v hádzanárskej bráne nestál, proti hviezdnemu Rhein – Neckar dostal dôveru.

Predovšetkým v prvom polčase ju nesklamal. Viacerí hráči nemeckého súpera stroskotali práve na ňom.

Štyri minúty pred koncom výborného a dramatického zápasu, žiaľ so smolnou koncovkou slovenského majstra, ktorý inkasoval gól na konečných 33:34 dve sekundy pred záverečným klaksónom, ho vystriedal Krupa.

Doma len behal a posilňoval

„Počas vybavovania formalít v Srbsku som trénoval len individuálne. Len behal a posilňoval. Absencia práce s tímom i zápasová prax sa prejavili na mne v zápase Pohára EHF. V prvom polčase som bol dostatočne koncentrovaný. V druhom už predsa len výpadok riadnych tréningov sa začal prejavovať,“ priznal S. Verkič.

„Škoda, že pohoda z prvej časti mi nevydržala dlhšie. Tatran mal veľkú šancu uhrať s veľkým Rhein – Neckar Löwen nerozhodný výsledok, ktorý by bol v hádzanárskej Európe považovaný za priam senzačný. Napokon nám ale cenný bod unikol doslova pomedzi prsty tesne pred samým záverom. Ozaj veľká škoda, pretože v hale bola skvelá atmosféra, fanúšikovia stáli pri nás celý zápas. Radosť hrať v takomto prostredí.“

Vyzdvihol kolegov, strelca mali prerušiť

Nemecký tím je vyskladaný zo špičkových hráčov viacerých európskych krajín. V Prešove vynikol predovšetkým jedenásťgólový Andre Schmid.

„Výborní boli aj brankári hostí,“ poznamenal S. Verkič. „Stojanovič je skúsený, 37-ročný gólman. Landin je v súčasnosti vari najlepším gólmanom sveta. Nuž a Schmid, to je ozaj výnimočný kanonier. Darmo sme jeho prácu v útoku študovali, pripravovali sa naňho, aj tak nás zaskočil. Pohybom, prekvapujúcou streľbou, ktorej spôsoby mení a tak neviete, ako a kedy to vypáli. Pri úcte k jeho streleckým kvalitám, ten posledný, víťazný gól sme mu nemali dovoliť streliť. Aj za cenu prípadného faulu sme ho mali prerušiť. Žiaľ, nepodarilo sa to a tak nám remíza, ktorú sme mohli pokojne považovať za našu výhru, ušla. Taký je však šport. Patrí k nemu radosť i sklamanie. Nás môže tešiť dobrý výkon, mrzieť len tá tesná prehra.“

Tatran – Croatia dnes

Na výdych po Pohári EHF mal Tatran Prešov ozaj len krátky čas. Mužstvo trénera Romana Lamača muselo po obdivuhodnom súboji s Rhein – Neckar Löwen dobre zregenerovať a chystať sa na ďalší ťažký zápas.

Tentoraz v SEHA League s mnohonásobným majstrom Chorvátska, jedným z favoritov nadnárodnej súťaže a priaznivcom hádzanej v Prešove už známy a populárny klub RK Croatia Záhreb.

Predohrávaný duel 13. kola SEHA Legue Tatran Prešov – Croatia Záhreb je na programe dnes od 18. hodiny v Tatran handball aréne.

„Na prehry v Hlohovci a v Michalovciach dal Tatran, teda aspoň sčasti, zabudnúť výkonom s levmi z nemeckého Mannheimu," mienil prešovský brankár S. Verkič.

„Všetka koncentrácia smeruje teraz z dnešnému súboju s Croatiou. Čo k tomuto zápasu dodať. Zase nás čaká veľmi ťažký súper. Verím, že naši fanúšikovia opäť zaplnia hľadisko a budú nás zase výdatne podporovať svojimi hlasivkami. My na ihrisku sa zase vynasnažíme nadviazať dnes na výkon zo soboty. Tak, aby sme sa mohli spoločne radovať z úspechu.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.