Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Tatrai dominoval na Extrém maratóne

Sportnet|Publikované 5. aug 2008 o 22:00

KOŠICE. V lesoparku pri košickom Sídlisku dargovských hrdinov usporiadal O5 bežecký klub Furča 4. ročník Extrém maratónu, na ktorom štartovalo 33

vytrvalcov.

Na 42 195 m členitej trati s výrazným náskokom zvíťazil Róbert Tatrai (Metropol Košice) za 2:53:57 hod. Tento 45-ročný borec dosiahol už tretie prvenstvo na tomto podujatí, za čo bol odmenený aj primátorom mesta Košice. Druhý dobehol Maďar János Bogár (Encs) za 3:07:02 hod. a na treťom mieste dobehli v rovnakom čase 3:07:58 hod. Rudolf Lorenčík (Košice MČ obec Ťahanovce) a Vladimír Balogh (Akuna Košice). Piaty finišoval do cieľa Milan Ondričko (MBO Strážske) za 3:17:37 hod.

Z päťdesiatnikov bol najrýchlejší Peter Bačík za 3:36:26 hod. a u veteránov od 60 rokov bol prvý Juraj Fotul (obaja O5 BK Furča) za 3:59:52 hod.

Z troch štartujúcich žien prvá finišovala do cieľa Eva Hatalová (BK Cyklosun Plus Sp.N.Ves) za 3:51:43 hod. pred 60-ročnou Evou Seidlovou (AK Tlmače) za 3:53:25 hod. Tretia dobehla Eva Berníková (MK Sp.N.Ves).