Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Tatar strelil gól a pridal asistenciu, Jurčo mu prihrával

Tomáša Tatara s číslo 21 bolo v drese Detroitu na ľade Washingtonu vidieť. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 2. feb 2014 o 19:29

Slovenskí útočníci Detroitu bodovali v stretnutí na ľade Washingtonu. O výhre domácich 6:5 rozhodol v predĺžení Ovečkin.

V NHL sa v nedeľu hrajú dva plánované zápasy skôr kvôli tomu, že v noci je na programe populárny SuperBowl. Detroit nastúpil na ľade Washingtonu a prehral 5:6 po predĺžení.

Darilo sa dvojici Tomáš Tatar, Tomáš Jurčo. Slováci hrali spolu vo formácii a pripísali si tri body. V 24 minúte sa presadil gólovo Tatar, asistenciu si pripísal Jurčo.

Našich bolo vidieť

Starší z našej dvojice si ešte pripísal asistenciu na góle Gustava Nyquista na konci druhej tretiny. Švéd znižoval na 3:4.

Celkovo hrali slovenskí útočníci veľmi dobre. Najmä Tatara bolo vidieť v každom striedaní. Na začiatku tretej tretiny vyrovnal na 4:4 skvele hrajúci Nyquist, ktorý si pripísal prvý hetrik v NHL.

Gól Tomáša Tatara Washingtonu, druhá asistencia Tomáš Jurčo

Rozhodol Ovečkin

Washington, ale opäť viedol 5:4 po góle Troya Bouwera, tesne predtým Tatar, ktorý sa vracal z trestnej lavice, krásne prihrával Zetterbergovi, ktorého však vychytal brankár Neuvirth.

Detroit vyrovnal napokon na 5:5 zásluhou Abdelkadera. Capitals rozhodli v predĺžení o výhre 6:5, keď sa presadil v presilovke Alexander Ovečkin.

Montreal podľahol v druhom zápase popoludnia doma Winnipegu 1:2, slovenský brankár Canadiens Peter Budaj nechytal.

Výsledky NHL - nedeľa

WASHINGTON - DETROIT 6:5 pp (3:1, 1:2, 1:2 - 1:0)

Góly: 5. Chimera (Ward, Carrick), 8. Ward (Johansson, Chimera), 17. Carlson (Bäckström, Erat), 34. Ward (Chimera, Carrick), 45. Brouwer, 63. Ovečkin (Carlson, Bäckström) - 12. Nyquist (Alfredsson, Kronwall), 34. TATAR (Sheahan, JURČO), 39. Nyquist (Zetterberg, TATAR), 41. Nyquist (Zetterberg, Kronwall), 47. Abdelkader (Nyquist, Zetterberg)

MONTREAL - WINNIPEG 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 38. Gionta (Plekanec, Markov) - 30. Enström (Thorburn, Wheeler), 42. Frolík (Ladd). Brankári: Price - Montoya, strely na bránku: 35:31.