Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Tarpiščev nazval sestry Williamsové bratmi, dostal dištanc a pokutu

Serena Williamsová v šou Davida Lettermana. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 18. okt 2014 o 05:38

Tarpiščevove poznámky na adresu sestier Williamsových boli ponižujúce a urážajúce, poškvrnil tenis, uviedla šéfka WTA Stacey Allasterová.

PETROHRAD. Prezident Ruskej tenisovej federácie Šamiľ Tarpiščev dostal od vedenia WTA ročný dištanc za to, že v televíznej šou označil Američanky Serenu a Venus Williamsové za "bratov Williamsovcov". Navyše musí zaplatiť pokutu 25-tisíc dolárov.

"Tarpiščevove poznámky na adresu sestier Williamsových boli ponižujúce, urážajúce a nemajú v našom športe žiadne miesto. Tým, že spochybnil ich pohlavie, poškvrnil tenis a spôsobil ujmu dvom šampiónkam. Jeho správanie treba odsúdiť a vyvodiť voči nemu sankcie," povedala šéfka WTA Stacey Allasterová.

Najvyššia možná pokuta

Tarpiščev sa prezentoval poznámkami na adresu sestier Williamsových v šou, ktorú moderovala bývalá ruská tenistka Jelena Dementievová, olympijská víťaza z Pekingu 2008.

Prezident Americkej tenisovej asociácie Dave Haggerty vyzval Tarpiščeva, aby sa sestrám Williamsovým ospravedlnil.

Pokuta 25-tisíc dolárov je najvyššia možná. WTA Tarpiščeva suspendovala na jeden rok z akéhokoľvek diania pod svojou agendou.

Necitlivé a sexistické

Okrem toho bude žiadať, aby Tarpiščev mal na rok zmrazený výkon funkcie šéfa októbrového spoločného turnaja žien a mužov Kremeľský pohár v Moskve.

Za veľmi necitlivé, extrémne sexistické a zároveň rasistické považuje Tarpiščeve slová Serena Williamsová. "Myslím si, že WTA odviedla skvelú prácu prijatím týchto opatrení," poznamenala 33-ročná svetová jednotka.

Tarpiščev poprel akýkoľvek zlý úmysel a tvrdí, že jeho vyjadrenia boli vytrhnuté z kontextu. "Nechcel som nikoho uraziť. Je mi ľúto, že tento žart vzbudil toľko rozruchu," uviedol v stanovisku.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.