Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Tampa opäť vedie v sérii s Flyers

Sportnet|15. máj 2004 o 00:00

NEW YORK - Aj napriek nepriateľskému publiku sa hokejistom Tampy Bay podarilo triumfovať vo štvrtkovom stretnutí finálovej série Východnej konferencie NHL na ľade Philadelphie (4:1).

Prvý gól Tampy. Brankár Philadelphia Flyers Robert Esche je bezmocný proti strele Coryho Stillmana (je mimo záberu). Z tretieho finále Východnej konferencie Philadelphia - Tampa Bay 1:4. FOTO - ČTK/AP

Slovenský útočník Philadelphia Flyers Branko Radivojevič (vľavo) v pästnom súboji s Andrem Royom z Tampa Bay Lightning.

FOTO - TASR/AP

"V tejto hale sa hrá ťažko. Fanúšikovia na vás stále kričia. No nám sa podarilo hrať vonku jednoducho, nesnažili sme sa ukázať. Len sme bojovali a nerobili chyby," povedal útočník hostí Martin St. Louis. Lightning sa rýchlo otriasli z prehry 2:6 v druhom stretnutí série. Opäť si zlepšili bilanciu na ľade súpera, keď v play off vyhrali vonku všetkých päť súbojov. Základ úspechu postavili už v prvej tretine, keď za menej ako dve a pol minúty strelili dva góly. Domácich v týchto situáciách nepodržal doteraz v play off výborný brankár Robert Esche - prvá strela mu prešla popod lapačku, druhá ho do tejto časti výstroja trafila a puk sa dostal až do bránky.

Vo Philadelphii sa prejavili emócie

Druhá tretina patrila domácim Flyers, ktorí však nevedeli prekonať hosťujúceho gólmana Nikolaja Chabibulina. Šancu mal aj Radovan Somík, no trafil len žŕdku. Hneď na začiatku poslednej dvadsaťminútovky potešil vypredané Wachovia Center Keith Primeau. Hokejisti Tampy Bay však na zníženie odpovedali dvoma gólmi, keď sa do streleckej listiny zapísali Vincent Lecavalier a Brad Richards. Po tvrdej záverečnej tretine predošlého vzájomného stretnutia, keď rozhodcovia rozdelili 25 trestov, kontrolovali oba tímy svoje emócie. Strkanice sa vyskytli až päť sekúnd pred záverom. Zapojil sa do nich aj Branko Radivojevič a vyslúžil si 10-minútový trest.

Kanada drží palce Calgary

Po dvoch prehrách na vlastnom ľade triumfovali hokejisti San Jose v Calgary 3:0 a znížili tak stav finálovej série Západnej konferencie na 1:2. Ich oporou bol brankár Jevgenij Nabokov, ktorý vychytal tre-tí shutout v tohtoročnom play off.

Výborné stretnutie odohral Alexander Koroľuk, ktorý svoj postup do elitného útoku San Jose oslávil dvoma gólmi a asistenciou. Zmeny v zostave Sharks nastali po neúspešných úvodných dueloch série. Domáci sa aj napriek výdatnému povzbudzovaniu fanúšikov prvýkrát v play off gólovo nepresadili.

Flames sú pod veľkým tlakom, keďže sú prvým kanadským tímom od roku 1993, ktorý má reálnu šancu získať Stanleyho pohár. "Tlak leží na hráčoch Calgary. Reprezentujú v tomto súboji svoju krajinu. Celá Kanada dúfa, že budú vo finále, a to vytvára veľký tlak," povedal hosťujúci kouč Ron Wilson. (sita)