Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Tampa Bay vydrela výhru v predĺžení, diváci videli jedenásť gólov

Český hokejista Ondřej Palát (vľavo) strieľa jeden zo svojich dvoch gólov do siete New Yorku Rangers. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 21. máj 2015 o 06:44

O víťazstve domáceho mužstva 6:5 po predĺžení rozhodol v 64. minúte ruský hokejista Nikita Kučerov. Lightning sa v sérii ujali vedenia 2:1.

BRATISLAVA. Na ľade v Tampe Bay sa v noci zo stredy na štvrtok bolo na čo pozerať. Veľa pekných akcií, množstvo gólov. A dramatické rozuzlenie v predĺžení.

Domáci hokejisti napokon vydreli triumf 6:5. V 64. minúte o ňom rozhodol po individuálnej akcii a strele k pravej žrdi Nikita Kučerov. Aj vďaka tomu ho vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia.

"Obaja obrancovia trochu ustupovali. Dali mi priestor, tak som skúsil vystreliť. Každá strela v predĺžení je dobrá strela," popisoval rozhodujúci moment 21-ročný ruský krídelník.

Víťazný gól Nikitu Kučerova v predĺžení.

Kučerov je súčasťou mimoriadne produktívneho útoku - okrem neho sa opäť strelecky presadil jeho center a najproduktívnejší hráč (18 bodov) i strelec (12 gólov) play-off Tyler Johnson.

Dva góly strelil český útočník Ondřej Palát. "Mňa tento útok udivuje už dlho. Som rád, že teraz udivuje celý hokejový svet," povedal na adresu tria tréner Jon Cooper.

"Máme dosť rýchlych korčuliarov, a to isté aj Rangers. Neviem, ako to vyzerá v televízii, ale je to ozajstná blesková rýchlosť. Ak budeme vyhrávať, preferujem tento štýl," dodal Cooper.

V sérii sa Tampa Bay ujala vedenia 2:1 a v najbližšom zápase opäť pred vlastnými fanúšikmi môže vybojovať postupový mečbal.

Zostrih zo zápasu.

Východná konferencia NHL - finále play-off, tretí zápas:

Tampa Bay - NY Rangers 6:5 pp (1:2, 3:1, 1:2 - 1:0)

Góly: 12. Stamkos (Killorn), 31. Palát (T. Johnson, Stamkos), 34. T. Johnson (Palát, Hedman), 38. Killorn (Hedman), 55. Palát (Nesterov, Kučerov), 64. Kučerov (Nesterov) - 2. Brassard (D. Boyle, Stepan), 10. Fast (Kreider, McDonagh), 38. Fast (K. Klein, Stepan), 43. McDonagh (K. Hayes, Yandle), 59. D. Boyle (J. T. Miller, Yandle)