Sobota, 16. októbra, 2021Meniny má Vladimíra

Tampa Bay si udržala nenahraditeľnú oporu zadných radov Dana Boyla

TASR|21. aug 2003 o 10:50

Tampa Bay 21. augusta (TASR) - Vedenie tímu zámorskej NHL Tampa Bay Lightning predĺžilo v stredu spoluprácu s ofenzívne ladeným obrancom Danom Boylom.

Generálny manažér bleskov Jay Feaster však podmienky viacročného kontraktu po dohode s hráčom odmietol zverejniť.

Dvadsaťsedemročný Boyle sa v uplynulej sezóne vypracoval nielen na jasnú oporu zadných radov Tampy Bay, ale sa aj zaradil medzi najlepších obrancov celej súťaže. V 77 zápasoch nazbieral úctyhodných 53 bodov, keď vsietil 13 gólov a na ďalších 40 prihral. To mu vynieslo celkové výborné piate miesto v hodnotení produktivity všetkých "zadákov" NHL. Na ľade stál v každom zápase ako oporný stĺp v priemere takmer 25 minút, čím sa stal vôbec najvyťaženejším hráčom Lightning.

"Dan Boyle je jednou z najdôležitejších a neoddeliteľných súčastí nášho tímu. Naša nielen útočná, ale aj obranná činnosť sa po jeho príchode k nám výrazne zlepšila," uviedol Feaster. "Jeho schopnosť vyviezť puk z tretiny, jeho prehľad a fyzické danosti, kreativita pri zakladaní útokov, to všetko je pre nás v súčasnosti takmer nenahraditeľné. Dan je pre nás veľmi cenný nielen v obrannej činnosti, kde urobil za posledný čas veľké pokroky, no i v útočnej. Stačí si len pozrieť naše presilovky a hneď vám bude jasné, kto je v nich kľúčovou postavou," dodal.

Boyle spojil svoju púť zámorskými klziskami súťaže NHL doposiaľ len s dvoma klubmi. Pred príchodom do Tampy Bay obliekal dres Floridy Panthers. Nastúpil na ľad celkovo v 247 zápasoch a nazbieral v nich 112 bodov.

Súvisiace články