Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Tampa Bay rozhodla o víťazstve dve sekundy pred koncom

Významný podiel na úspechu Tampy Bay má aj brankár Ben Bishop. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|Publikované 7. máj 2015 o 04:43

Hokejisti Lightning vedú v sérii nad Montrealom už 3:0 na zápasy. A nakročené k postupu má aj Washington. Po tesnom domácom víťazstve nad NY Rangers vyhráva v sérii 3:1.

BRATISLAVA. V roku 2004 zdvíhali nad hlavu Stanleyho pohár. Jediný raz v klubovej histórii. A tento rok môžu opäť skončiť veľmi vysoko. Hokejisti Tampy Bay sú blízko k postupu do konferenčného finále.

V treťom zápase série s Montrealom Canadiens zvíťazili na domácom ľade 2:1. O triumfe rozhodol dve sekundy pred koncom riadneho hracieho času Tyler Johnson.

Hráči Lightning vedú 3:0 na zápasy.

Významnou postavou duelu bol aj brankár Ben Bishop. Z tridsaťjeden striel súpera na bránu pustil za svoj chrbát iba jedinú.

Víťazný gól Tylera Johnsona.

Krok od postupu do finále je aj Washington. V stredu po tuhom boji zdolal New York Rangers 2:1. Ešte do 37. minúty pritom prehrával o jeden gól. Až potom prišli hviezdne chvíle Andreho Burakovského.

Najskôr v 37. minúte vyrovnal na 1:1. A hneď na začiatku tretej tretiny otočil výsledok a upravil stav série v prospech Capitals na 3:1.

Strojcom triumfu podobne ako aj naposledy bol gólman Braden Holtby. Tentoraz z 29 striel inkasoval jeden gól. A vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu.

Víťazný gól Andreho Burakovského.

Východná konferencia NHL - semifinále play-off:

Tampa Bay - Montreal 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Gól: 12. Killorn (Stamkos), 60. Johnson (Hedman, Palát) - 51. Gallagher (Gilbert, Pateryn). Brankári: Bishop - Price, strely na bránku: 19:31, 19.204 divákov.

/stav série: 3:0/

Washington - NY Rangers 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Gól: 37. Burakovsky (Beagle, Gleason), 41. Burakovsky - 27. Brassard (St. Louis, Nash). Brankári: Holtby - Lundqvist, strely na bránku: 30:29, 18.506 divákov.