Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Taliansky útočník Vieri sľubuje ofenzívu

Sportnet|14. jún 2004 o 00:00

Dáni si uvedomujú, že do turnaja vstupujú zápasom proti jednému z najväčších favoritov. To však môže byť podľa ich trénera Mortena Olsena aj výhodou. "Taliani majú skvelé individuality, ktoré túžia po úspechu. Ani my nemáme slabý tím." Olsenovi, ktorý ...

Dáni si uvedomujú, že do turnaja vstupujú zápasom proti jednému z najväčších favoritov. To však môže byť podľa ich trénera Mortena Olsena aj výhodou. "Taliani majú skvelé individuality, ktoré túžia po úspechu. Ani my nemáme slabý tím." Olsenovi, ktorý sa dostal s mužstvo Dánska na majstrovstvách sveta 1986 až do osemfinále, bude dnes chýbať dvojica Grönkjaer - Gravesen. Prvý menovaný odcestoval na pohreb matky, Gravesen je už dlhšie mimo hry. Naposledy sa obaja súperi stretli pred piatimi rokmi v kvalifikácii EURO 2000 a Taliani vyhrali doma 3:2.

Squadra azzura cestovala na šampionát bez útočníka Filippa Inzaghiho, ale v útoku má aj napriek tomu skúsenú dvojicu Del Piero - Vieri. Práve Vieri, ktorý nemohol štartovať na posledných majstrovstvách Európy v Holandsku a Belgicku, sľubuje útočný futbal. "Žiadne prehnané bránenie Taliansko na tomto podujatí neukáže. Sme ofenzívne naladení a dúfam, že nám to hneď proti Dánsku vyjde," vyhlásil útočník milánskeho Interu. Talianom vyšla príprava, keď dvakrát remizovali - s Českom a Španielskom a dva razy vyhrali - s Portugalskom a Tuniskom. Taliani sa chcú rehabilitovať za posledné majstrovstvá sveta, ale najmä za predchádzajúce EURO, kde podľahli až vo finále Francúzsku po zlatom góle Trezegueta. (mb)

Pravdepodobné zostavy

DÁNSKO: 1 Sörensen - 4 Laursen, 6 Helveg, 5 N. Jensen, 2 Bögelund - 10 Jörgensen, 17 Poulsen, 11 Sand, 14 C. Jensen - 9 Tomasson, 19 Rommedahl. TALIANSKO: 1 Buffon - 2 Panucci, 5 Cannavaro, 13 Nesta, 19 Zambrotta - 8 Gattuso, 21 Pirlo, 14 Fiore - 10 Totti - 9 Vieri, 7 Del Piero.

Rozhoduje Španiel Manuel Enrique Mejuto.

Súvisiace články