Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Taliansky talent: Federerovi či Nadalovi nič nenájdu

Gianluigi Quinzi (Autor: SITA/AP)
SITA|30. júl 2013 o 15:20

Víťaz juniorky na Wimbledone volá po tvrdších dopingových pravidlách.

RÍM. Taliansky talent Gianluigi Quinzi si pred prechodom z juniorskej kategórie medzi dospelých zjavne neplánuje narobiť kamarátov medzi elitnými tenistami.

"Keď človek vidí Djokoviča hrať päť setov a na ďalší deň s nemenšou intenzitou opäť behať po kurte, je ťažké neuvažovať o tom najhoršom. Nehovorím, že Nole alebo nejaký iný konkrétny hráč berie doping, ale pri takýchto krátkych pauzách na regeneráciu vás napadnú otázky," cituje 17-ročného víťaza tohtoročnej wimbledonskej dvojhry chlapcov Quinziho portál Tennis Net.

Navyše, Quinzi sa pri úvahách na túto tému neobtrel iba o Djokoviča: "Pozrite sa na Federera a Nadala. Takým nikdy nič nenájdu, hoci hráčom okolo 30. - 40. miesta v renkingu áno. Zastávam názor, že v našom odvetví treba v súvislosti s dopingom každého posudzovať rovnako - aj ak by malo ísť o veličiny typu Nadala či Federera. Padni komu padni. Neznamenalo by to koniec tenisu. Neviem, či oni alebo ktokoľvek majú niečo spoločné s dopingom. Len volám po rovnosti."

Minulý štvrtok dostal 18-mesačný trest za porušenie antidopingových pravidiel Srb Viktor Troicki a následne denník Slobodna Dalmacija referoval o údajnom prehrešku Chorváta Marina Čiliča.

Súvisiace články