Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Taliansky premiér o OH 2024: Mali by sme vyhrať kandidatúru

(Autor: Twitter)
SITA|15. dec 2015 o 18:10

Ak by mesto získalo právo usporiadať olympijské hry v roku 2024, vrátili by sa doň po 64 rokoch. "Všetko hovorí v náš prospech," tvrdí o kandidatúre Ríma taliansky premiér.

RÍM. Taliansky predseda vlády Matteo Renzi si myslí, že najväčším súperom Ríma v boji o usporiadanie olympijských hier v roku 2024 bude Paríž.

"Plne si uvedomujeme, že Paríž nám bude konkurovať, ale veríme si. Všetko hovorí v náš prospech, takže by sme mali vyhrať kandidatúru. Ešte nie je o ničom rozhodnuté, no niekoľko miest už stiahlo svoju kandidatúru," vyjadril sa Renzi.

Taliansky premiér si myslí, že práve kandidatúra Ríma si zaslúži uspieť.

Ak by Rímu pripadlo právo usporiadania najväčšieho športového sviatku, išlo by o návrat olympijských hier do talianskeho hlavného mesta po 64 rokoch.

V hre o OH 2024 zostávajú ešte aj Budapešť a Los Angeles. Kalifornské mesto nahradilo v boji o usporiadanie Boston, nakoľko toto dejisko nedostalo dostatočnú verejnú a politickú podporu.

Z hry o organizáciu olympijských hier v roku 2024 vypadol aj nemecký Hamburg. Jeho uchádzanie sa o športový sviatok zamietli v referende obyvatelia mesta.

Dejisko hier vyberie MOV v septembri 2017.

Súvisiace články